ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Kaynak Muayenesi tungsten radyasyon kalkanı

Kaynak Muayenesi tungsten radyasyon kalkanı

kaynak Muayenesi

Kaynak denetim tungsten radyasyon kalkanı Radyografi kaynak denetim malzemelerinin iç incelemek için görünmez X-ray veya Gama radyasyonu kullanan bir tahribatsız muayene yöntemidir. Bu yorumlama nispeten kolaydır kusurları kalıcı bir film kaydı verir. Bu döküm, kaynaklar, diğer yapıların iç gözenekliliğe, kalıntılar, çatlak ve boşlukları tespit edilmesi için olumlu bir yöntemdir. radyoaktif elementler tarafından yayılan tungsten elektron bombardımanı ile üretilen X-ışını ve gamma ışınları, yoğunluğu bir malzemeden geçirilerek değiştirilen nüfuz edıcı radyasyon edilmiştir. Bir malzeme tarafından absorbe edilen enerji miktarı, kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır. materyal tarafından absorbe değil Enerji radyografik filmin pozlama neden olacaktır. Film geliştirilmiştir zaman bu alanlar karanlık olacak. kalınlık gibi gözeneklilik veya çatlak olarak süreksizliklerin tarafından değiştirildi malzeme Alanları, filmde olduğu gibi karanlık anahatları görünecektir. Tüm süreksizlikler işlenmiş film yoğunluğu şekil ve varyasyonları görüntüleyerek tespit edilir.

Kaynak Muayenesi tungsten radyasyon Shield Uygulamaları

Nedeniyle yüksek yoğunluklu ve radyasyona karşı mükemmel emme davranışı, tungsten alaşımı yaygın kaynak denetim tungsten radyasyon kalkanı üretmek için kullanılabilir. Kaynak denetim tungsten radyasyon kalkanı uygun kaynak kalitesini sağlamak için malzeme ve boru hattı endüstrisinin her türlü kaynak bağlantılarının incelenmesinde kullanılır.

Neden Teftiş tungsten radyasyon kalkanı kaynak kullan?

tungsten alaşım kalkanı kalınlığı 3mm 150keV γ radyasyon% 95 kalkan olabilir. Tungsten alaşım kalkan gibi radyolojik görüntüleme dizi detektörleri gibi yüksek uzaysal çözünürlüğü fırsat için takım elbise kumaşı olduğunu. Tungsten alaşım kalkan, kurşun% 60 daha yüksektir küçük boyutu ile etkin aynı emilim radyasyon ulaşabilir yüksek yoğunluklu sahiptir. Tungsten alaşım kalkanı çeşitli yüksek-ışını koruyucu yeteneği vardır. kurşun ile karşılaştırıldığında tungsten alaşım, onlar radyasyon kalkanı aynı performansı ile, tungsten alaşım hacmi lead.Welding muayene tungsten radyasyon kalkanı 1/3 olduğunda kurşun daha az hasar çevre koruma malzemesi, bir tür.

koruyucu tasarımı esnasında, tungsten alaşım radyasyon koruyucu çoklu koruyucu malzemelerin kalınlığı azaltabilmek için kalkan gereklerine göre hesaplanır.
formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer tabakası değerlerinin tungsten alaşım radyasyon kamuflaj malzemesi

Kaynak denetim tungsten radyasyon kalkanı Kaynak denetim tungsten radyasyon kalkanı

Eğer muayene tungsten radyasyon kalkanı kaynak hakkında herhangi bir soruşturma ya da satın alma planı varsa,
bizimle temas kurmaktan çekinmeyin sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com. Yada ara: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595.

Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025  闽 ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved