ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Tungsten Çok Katlı çok katlı Kolimatör

Tungsten Çok Katlı çok katlı Kolimatör

Tungsten Çok Katlı çok katlı Kolimatör

Tungsten yaprakları bloke radyasyon çok sayıda bir birinci tabaka içeren, belirli bir ışın yönünde bir radyasyon ışınının temin eden bir radyasyon sisteminde kullanmak için çok tabakalı multileaf kolimatör, tungsten, yapraklar bir bitişik iki zıt satır oluşturacak şekilde komşu bir düzenlenmiştir yaprakları yerleştirilmiş ve yaprak karşılıklı uçları arasında bir radyasyon ışın şekillendirme alanını tanımlayan kiriş yönüne genel olarak enine olan uzunlamasına bir doğrultuda, hareket edebilir. yan yana konumlandırılmış yaprakların iki karşılıklı sıralar oluşturacak ve kiriş genel olarak enine bir çapraz yönünde hareket edebilir şekilde tungsten izin bloke radyasyon çok sayıda bir ikinci tabaka, ikinci tabakanın yapraklar başka bir bitişik bir arraigned olan yönü ve ikinci tabakanın yaprak karşılıklı uçları arasında bir radyasyon ışın şekillendirme alanını tanımlayan, uzunlamasına bir yöne göre açılı.
çok tabakalı multileaf kolimatör tungsten çok tabakalı multileaf kolimatör tungsten

Tungsten Çok Katlı çok katlı kolimatör uygulamaları

Tungsten çok katmanlı multileaf kolimatör radyasyon tedavisi dozu verilmesi için önemli bir araçtır. Başlangıçta tungsten alaşım blok alanı şekillendirme için bir vekil olarak kullanılmış ve günümüzde yaygın Yoğunluk Ayarlı Radyasyon Tedavisi için kullanılır. konformal radyoterapi için tungsten çok katmanlı multileaf kollimatör hedef tümörün sınırlarını maç lineer hızlandırıcı (LINAC) kirişin konformal şekillendirme sağlar. yoğunluk ayarlı tedaviler için çok yapraklı kolimatör tungsten alaşım yaprakları Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi dağılımları (tungsten alaşım çok yapraklı kolimatör gerçekten akıcılık modülasyonu yerine yoğunluk modülasyonu sağlayan oluyor) oluşturmak için alanın karşısındaki taşınmış olabilir.

Tungsten Çok Katlı çok katlı kolimatör avantajları

Hızlı izleme: Paralel tungsten alaşım yaprakları, diyafram hareketi / yaprak hareketine ve yaprak hızına göre ortaya çıkarmak hedef kenarları paralel kapsayacak şekilde gerekli süre tarafından belirlenir. Bu tür çapraz yaprak hedef kenarları yoktur beri - diyafram oluşumu, zaman birkaç kez daha hızlı bir paralel tungsten yaprak kolimatör daha sonuç olduğunu. Buna ek olarak, çapraz tungsten alaşımı küçük ağırlık ve düşük bir sürtünme yüksek yaprak hızı ve güvenilirliği daha sonra geleneksel MLC'lerden olanak bırakır. Geliştirilmiş uygunluk: çapraz tungsten yaprağı (örneğin, iki kat içbükey) karmaşık hedeflere daha iyi uyum ve kolimatör dönüşünü ortadan kaldırır. Uygunluk ölçüde bile düzenli bir şekil için artırıldı. tungsten alaşım malzemelerine kurşun% 60 daha yüksek olduğu, yüksek yoğunluğa sahiptir nedeniyle, etkinleşir tungsten alaşım mükemmel radyasyon emilimi koruyucu radyasyon etkilemeden, tungsten alaşım ışın kalkanlar boyutunu küçültür. tungsten alaşım, çevre koruma radyasyon koruma için kurşun daha iyi koruyucu radyasyon için tungsten alaşım çevre dostu özellikleri beri.

koruyucu tasarımı esnasında, tungsten alaşım radyasyon koruyucu çoklu koruyucu malzemelerin kalınlığı azaltabilmek için kalkan gereklerine göre hesaplanır.
Formula:K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer tabakası değerlerinin tungsten alaşım radyasyon kamuflaj malzemesi

çok tabakalı multileaf kolimatör tungsten çok tabakalı multileaf kolimatör tungsten

 

Eğer tungsten çok katmanlı multileaf kolimatör hakkında herhangi bir soruşturma ya da satın alma planınız varsa,
bizimle temas kurmaktan çekinmeyin sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com. Yada ara: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595.

Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025  闽 ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved