ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Tungsten Alaşım Radyasyon Konteyner

Tungsten Alaşım Radyasyon Konteyner

Tungsten alaşım sanayi, nükleer ve tıbbi dahil olmak üzere birçok radyasyon koruma uygulamalarında kullanılmaktadır. Nedeniyle yüksek yoğunluklu veya yüksek atom numarası, gama ışınları ve röntgen ışınlarına karşı koruma için etkili bir yapı malzemesidir. Kurşun ve bor karbür çok radyasyon kalkanı, ancak tungsten alaşım yanı sıra gerçekleştiremezsiniz.

Tungsten alaşım için uygun ham malzeme tungsten alaşım radyasyon konteyner, Çünkü radyografik yoğunluk tungsten alaşım radyasyon konteyner kombinasyonu (kurşun daha fazla% 60 daha yoğun), iyi işlenebilirlik, iyi korozyon direnci, yüksek radyasyon emilimi (kurşun üstün) arasında yaşam döngüsü ve yüksek mukavemet basitleştirilmiş. Tungsten alaşım radyasyon kalkanı anlamlı kalkan ve konteynerlerin genel hacmi ve kalınlığı azaltırken kurşun gibi aynı koruma derecesine sağlayabilir. Bu, toksik olmayan ve çevre dostu bir malzemedir Üstelik, kurşun ya da tükenmiş uranyum ile karşılaştırıldığında, tungsten alaşımı, bu durumda daha fazla kabul görür.

Neden tungsten alaşım radyasyon kalkanı?

kurşun ve bor karbür, küçük kapasiteli, mükemmel yoğunluğunu sağlamak koruyucu tungsten alaşım radyasyon gibi geleneksel radyasyon kalkanı malzemelerine göre. Aynı ağırlıktaki yüksek yoğunluklu alaşım 1/3 daha az malzeme kullanılarak kurşun gibi aynı enerji emilimi sağlayabilir. ağırlık, belli daha yoğunluğu ve zaman kalınlığı ince olacaktır. Tungsten alaşım radyasyon konteynır malzemesi ince kalınlıkta, ancak yüksek yoğunluklu yüksek radyasyon emilimi ile yapılabilir. tungsten alaşımlı malzeme tungsten alaşım radyasyon kalkanı için uygun olmasının nedeni budur.


formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer katmanı kazançlarının koruma malzemesi
d: kendi birimlerinin yarı değeri tabaka kalınlığı, kalınlık Koruyucu, bir elde edilebilir malzeme yoğunluğuna bölünür malzemenin kalınlığı, tercüme kalitesi yarı değeri tabaka kalınlığı gerekmektedir.

tungsten alaşım radyasyon konteyner tungsten alaşım radyasyon konteyner tungsten alaşım radyasyon konteynerler
Tungsten Alaşım Radyasyon Koruyucu
Tungsten Alaşım Radyasyon Koruyucu
Tungsten Alloy Radiation Container

tungsten alaşım ürünleri bir ana uygulama, tungsten alaşım radyasyon kaplar yaygın olarak tıbbi ve nükleer sektörlerde uygulanır.

Mükemmel radyasyon direnci nedeniyle, tungsten ağır alaşım giderek radyasyon korunması için birçok sektörde ana koruyucu malzemeler haline kurşun kalkanlarını yerini almıştır.

Tungsten alaşım radyasyon kap bir silikon polimer daldırıldı Tungsten ve demir, metal tozu imal esnek ısıya dayanıklı tungsten alaşımı raidation muhafazasıdır. Kurşun battaniye karşılaştırıldığında yıllardır uygulamalar koruyucu tungsten alaşım radyasyon omurga ama, olmuş, daha az etkili ve verimli tungsten alaşım raidation koruyucu bir seçimdir. Nedeniyle kaynak ve işçi arasındaki ağırlık maksimum miktarda yerleştirmek için yeteneği, yeni nesil tungsten alaşım radyasyon kalkanı maruz kalma oranlarını düşürmede kurşun gibi iki katı kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır.

özel şekiller tasarlanan tungsten alaşım radyasyon konteyner saha-fit için, 5 ila geleneksel kurşun battaniye eşdeğer ağırlığına göre sağlanan 10'dan kişi-Ram / yıl olmak üzere toplam radyasyon zayıflama sağlayan yeteneğine sahiptir. Ekteki toksisite tehlikesi ve karışık atık işleme maliyetlerini çıkarırken Ayrıca, tungsten alaşım radyasyon koruyucu kurşun daha 25 ila 50 oranında daha hafiftir.

Eğer tungsten alaşım radyasyon kapta herhangi bir ilgi varsa, bize e-posta çekinmeyin: sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com veya bizi ile çağrı: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Biz hizmetinizdeyiz.

İlgili Bağlantılar: Tungsten Alaşım Radyasyon Koruyucu|
| Tungsten Alaşım Plazma Hızlandırıcı Koruyucu| Tungsten radyasyon kalkanı Avantajları
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - 2016 ChinaTungsten Online All Rights Reserved