ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Volfram Stopper

Volfram Stopper

Tungsten Stopper Nedir?

Tungsten alaşım nedeniyle radyasyon koruma için uygun malzeme olan tungsten stopper radyografik yoğunluk kombinasyonu (fazla% 60 daha yoğun Kurşun), iyi machiability, iyi korozyon direnci, yüksek radyasyon emilimi (kurşun üstün), basitleştirilmiş yaşam döngüsü ve yüksek mukavemetli daha. Tungsten durdurucu önemli ölçüde kalkan ve konteynerlerin genel hacmi ve kalınlığı azaltırken kurşun gibi aynı koruma derecesine sağlayabilir. Bu, toksik olmayan ve çevre dostu bir malzemedir Üstelik, kurşun ve tükenmiş uranyum ile karşılaştırıldığında, tungsten alaşımı, bu durumda daha fazla kabul görür.

Volfram Stopper Avantajları

Uzmanlar radyasyon zırhlama maxing azaltılabilir bulabilirsiniz. Bir malzemenin yoğunluğu, radyasyon durdurma yeteneği ile ilgilidir. Yüksek yoğunluklu daha iyi durdurma ve zırhlama anlamına gelir. Yüksek yoğunluk nedeniyle, tungsten alaşım kurşun çok daha yüksek durdurma gücüne sahiptir. gama ışınlarının onun daha astar zayıflama daha az eşit için gerekli olandan gelir koruyucu. Alternatif tungsten stoper eşit miktarlarda eşdeğer kurşun kalkanı daha azalmış maruz kalma risklerini sağlar.

Neden tungsten Tapa?

Kurşun ve bor karbür gibi geleneksel radyasyon kalkanı malzemelere kıyasla, tungsten tıpa küçük kapasiteli mükemmel yoğunluğu sağlar. Aynı ağırlıktaki, tungsten alaşım 1/3 daha az malzeme kullanılarak kurşun gibi aynı enerji emilimi sağlayabilir. ağırlık, belli daha yoğunluğu ve zaman kalınlığı ince olacaktır. Tungsten durdurma ince kalınlıkta, ancak yüksek yoğunluklu yüksek radyasyon emilimi ile yapılabilir. tungsten alaşım malzeme radyasyon koruma için uygun olmasının nedeni budur. Tungsten durdurucu olmayan toksik olduğu için kurşun malzemelerden daha iyidir.

tungsten alaşım radyasyon kalkanı tasarımı esnasında, tungsten stoper birden koruyucu malzemelerin kalınlığını azaltılması için koruyucu gereksinimlerine göre hesaplanır.
formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer tabakası değerlerinin koruma malzemesi
d: kendi birimlerinin yarı değeri tabaka kalınlığı, kalınlık Koruyucu, bir elde edilebilir malzeme yoğunluğuna bölünür malzemenin kalınlığı, tercüme kalitesi yarı değeri tabaka kalınlığı gerekmektedir.

Tungsten stoper yaygın olarak tıbbi ve nükleer endüstride kullanılmaktadır. Tungsten tıkaç vb radyasyon kabı, çok-ara kolimatör plazma gaz koruyucu olarak kullanılabilir

dünya çapında Müşterilerimiz tungsten durdurucu özellikleri yararlanılmaktadır. Kendinizi korumak için gerekiyorsa, hasta ve aşırı radyasyonun zararlı etkilerinden ekipman, doğru yere geldiniz!

Eğer tungsten durdurucu bir ilgi varsa, e-posta yoluyla bize ulaşın kurmaktan lütfen: sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com Yada ara: 0086 592 5129696.

İlgili Bağlantılar: Tungsten Alaşım Radyasyon Koruyucu| Tungsten radyasyon kalkanı Uygulaması| Tungsten Nükleer Radyasyon Koruyucu
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved