ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Tungsten radyasyon kalkanı Nükleer

Tungsten radyasyon kalkanı Nükleer

Tungsten Nükleer Radyasyon kalkanı Nedir?

Tungsten nükleer radyasyon Geniş üç kategoride sınıflandırılır Olabilir. Bu üç kategori Yunan alfabesinin ilk üç harfi ile etiketlenmiş olan: ά (alfa), β (beta) ve γ (gama). Alfa radyasyonu hızlı hareket eden helyum çekirdekleri (iki proton ve iki nötron) bir dere oluşur. Gibi, bir alfa parçacığı Nispeten ağır ve iki pozitif elektrik yüklerini çürük. Beta radyasyon hızlı hareket eden elektron veya pozitron (anti madde elektron yıl) oluşur. Bir beta parçacığı, bir alfa, çürük ve şarj bir birim daha hafiftir. Gama radyasyonu foton oluşur, qui kitle olmadan ve hiçbir ücret taşırlar. X-ışınları, fotonlar aussi olan gama daha az enerji taşırlar hedefliyoruz. Bazı malzemeler beta ışınları emer. Sen emme beta kaynağını ve Bunların konumları değişmez böylece radyasyon monitörü sabitleme tarafından bu ölçebilirsiniz.

Tungsten ağır alaşımlı yüksek emilim oranı X ışınları ve gama ışınları olduğunu HAS. Tungsten Bu nedenle X ışınları ve gama radyasyon contre kurşun koruyucu olarak% 60 daha iyidir; önemli ölçüde boyutu azaltılabilir.

Tungsten nükleer radyasyon koruyucu aussi Değerlendirmeler başka karakteristik, çok yüksek erime noktaları HAS. Bu sayede, tungsten alaşımı nükleer radyasyon kamuflaj yüksek sıcaklık qui kullanılabilir, örneğin nükleer hurda kap için, kurşun kullanılamaz.

BİT tek özellikleri nedeniyle, ünlüler kullanın tungsten alaşım nükleer radyasyon kalkanı Tıpta, bu tür tungsten alaşım nükleer radyasyon koruyucu güvenlik ve havaalanının kullanılan tarayıcı radyoaktif kaynaklardan işçileri korumak için kullanılan kolimatör, tungsten alaşım nükleer radyasyon koruma, beamline, PET şırınga kalkan, şişe kalkan olarak, nükleer radyasyon ekranlama tungsten, koç durağı, vb Koruyucu tungsten alaşım radyasyon, nükleer sanayi radyografi, boru hattı muayene (tungsten kolimatör veya nükleer radyasyon kalkanı) ekipman kullanılan est.

Nükleer Radyasyon Hasar

radyasyon işareti
Bu hücreleri ve ICT iyonize etkisi ile em içinde DNA zarar verebilir. Altın taşıyan bir yüksek enerjili parçacık böylece atomun özelliklerini değiştirerek, ict yörüngeden bir atomun çekirdeğinde içinde yıllık foton elektron kaldırır zaman Bu etki olur. Yeterince iyonlaşma, DNA, hücre ve doku hasarı sonucu girer edin. Can radyoaktif maddeler içindeki radyasyonu Neden Olan ve dış radyasyon vücuda emilir olmak ve radyasyon zarar vermek, nefes, deri yaraları ve gastrointestinal emilim yoluyla vücuda girer. Radyasyon zehirlenmesinin sık görülen belirtilerdir; yorgunluk, baş dönmesi uykusuzluk, deride kızarıklık, ülser, kanama, saç dökülmesi, lösemi, kusma, ishal, vs Daha da kötüsü, bozuk DNA Çeşitli nesillerin sağlığını etkileyen, kalıtsal hastalık insidansı artırabilir.

Daha fazla radyasyon kişi, daha ciddi radyasyon hastalığı belirtileri ve daha fazla risk que le kanser ve doğum kusurları alır. bu yüzden Nükleer radyasyon ekranlama tungsten Bizim için gerekli olduğunu.

Neden tungsten alaşım radyasyon kalkanı Nükleer?

Böyle bir kurşun ve bor karbür, tungsten alaşım nükleer radyasyon kalkanı gibi geleneksel radyasyon kalkanı malzemelerine göre küçük kapasiteli büyük bir yoğunluk sağlayın. Saami ağırlıklarında yüksek yoğunluklu alaşım 1/3 daha az malzeme kullanılarak kurşun gibi la même enerji emilimi sağlamak olabilir. Bazı ağırlık, yüksek yoğunluklu tungsten alaşım daha iyi radyasyon karşı koyabilir ve nükleer radyasyon koruyucu tungsten alaşım, ince diğerlerinden daha uygundur.

Ekranlama tasarlarken, tungsten alaşım nükleer radyasyon kalkanı birden koruyucu malzemelerin kalınlığı azaltabilmek için kalkan selon gereksinimlerini Hesaplanır.
formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer tabakası değerlerinin tungsten nükleer radyasyon kamuflaj malzemesi
d: kendi birimlerinin yarı değeri tabaka kalınlığı, kalınlık Koruyucu, bir elde edilebilir malzeme yoğunluğuna bölünür malzemenin kalınlığı, tercüme kalitesi yarı değeri tabaka kalınlığı gerekmektedir.

Chinatungsten üretim ve arz tungsten radyasyon kalkanı konusunda uzmanlaşmıştır. Herhangi bir soruşturma sıcak e-posta tarafından kabul edilecektir sales@chinatungsten.com veya telefon ile 0086 592 5129696.

İlgili Bağlantılar: Tungsten radyasyon kalkanı Uygulaması| Tungsten radyasyon kalkanı Avantajı| Tahribatsız Muayene için tungsten
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved