ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Tungsten radyasyon kalkanı Avantajı

Tungsten radyasyon kalkanı Avantajı

Tungsten radyasyon kalkanı Avantajı Nedir?

Tungsten radyasyon kamuflaj
Uzmanlar radyasyon zırhlama maksimize azaltılabilir bulmak. Tungsten radyasyon kamuflaj avantajı: gibi bir malzemeden radyasyon durdurma kabiliyeti yüksek yoğunluklu, küçük hacimli, yoğunluğu ile ilgilidir. Yüksek yoğunluklu daha iyi durma gücü ve zırhlama anlamına gelir. Nedeniyle yüksek bir yoğunluğunun, tungsten alaşımı kurşun daha yüksek ışın emilimi yeteneği vardır. gama ışınlarının onun daha doğrusal zayıflama daha az malzeme eşit koruma için gerekli olduğu anlamına gelir. tungsten alaşım radyoaktif koruma Alternatif eşit miktarlarda eşdeğer kurşun kalkanı daha azalmış maruz kalma riskleri içerir.

Neden tungsten alaşım Radyoaktif Koruyucu?

kurşun ve bor karbür, tungsten alaşım gibi geleneksel radyasyon kalkanı malzemelerine göre radyoaktif koruma, küçük kapasiteli, mükemmel yoğunluğu sağlar. Aynı ağırlıktaki yüksek yoğunluklu alaşım 1/3 daha az malzeme kullanılarak kurşun gibi aynı enerji emilimi sağlayabilir. ağırlık, belli daha yoğunluğu ve zaman kalınlığı olurduTungsten-radiation-shielding daha ince. Tungsten alaşım radyoaktif kamuflaj malzemesi ince kalınlıkta, ancak yüksek yoğunluklu yüksek radyasyon emilimi ile yapılabilir. tungsten alaşım radyoaktif koruma malzemesi radyasyon ekranlama yapmak kavak olmasının nedeni budur.

formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer tabakası değerlerinin tungsten alaşım radyoaktif koruma malzemesi
d: tungsten alaşımı radyoaktif koruyucu kalınlığı kendi birimlerinin yarı değeri tabaka kalınlığı ile, elde edilebilir malzeme yoğunluğuna bölünür malzemenin kalınlığı, tercüme kalitesi yarı değeri tabaka kalınlığı gerekmektedir.
Tungsten radyasyon kamuflaj

Tungsten alaşım nedeniyle tungsten radyasyon radyasyon korunması için uygun hammadde daha avantaj koruyucu olduğunu, tungsten radyasyon kamuflaj avantajları (fazla% 60 kurşun daha daha yoğun), işlenebilirlik, iyi korozyon direnci, üstün yüksek radyasyon emilimini (radyografik yoğunluk onun kombinasyonu içerir ,) basitleştirilmiş yaşam döngüsü ve yüksek mukavemet yol açar. Tungsten alaşım radyoaktif koruma anlamlı kalkan ve konteynerlerin genel hacmi ve kalınlığı azaltırken kurşun gibi aynı koruma derecesine sağlayabilir. Ayrıca, toksik olmayan ve kurşun veya seyreltilmiş uranyum daha çevre dostudur. bu, toksik olmayan ve tungsten radyasyon kamuflaj avantajları tungsten alaşımı, bu durumda daha fazla kabul görür.

Eğer tungsten alaşım radyasyon kalkanı ilgilenen varsa, e-posta yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.comveya tel ile:86 592 512 9696. Biz hizmetinizdeyiz her zaman vardır.

İlgili Bağlantılar: radyasyon Koruyucu| Tungsten radyasyon kalkanı Uygulaması| Tungsten Ağır Alaşım Uygulaması
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025  闽 ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - 2016 ChinaTungsten Online All Rights Reserved