ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Tungsten Nötron Yakalama Reaksiyonu Koruyucu

Tungsten Nötron Yakalama Reaksiyonu Koruyucu

Tungsten Nötron Yakalama Reaksiyonu Koruyucu nedir?

Nötron yakalama bir atom çekirdeği ve bir veya daha fazla nötron çarpışır ve daha ağır bir çekirdek oluşturmak için birleştirmek olan bir nükleer reaksiyondur. nötronlar hiçbir elektrik yükü olduğundan onlar elektrostatik püskürttü olan pozitif yüklü protonlar, daha kolay bir çekirdek girebilirsiniz.

Nötron yakalama ağır elementler kozmik nükleosentez önemli bir rol oynar. Yıldız iki şekilde devam eder: hızlı (r işlem) ya da yavaş bir süreçtir (ler işlem) olarak. 56 daha büyük kitleler çekirdekleri (yani nükleer füzyon ile) ama nötron yakalama ile oluşturulabilir termo reaksiyonlarla oluşturulabilir edilemez. Tungsten nötron yakalama reaksiyonu koruyucu değnek güvenliğini korumak ve çevreyi korumak için nötron yakalama reaksiyonu sürecinde kullanılabilir.

Tungsten Nötron Yakalama Reaksiyon Ekranlama Uygulamaları

Nedeniyle yüksek yoğunluklu, radyasyon ve çevre dostu özellikleri karşı mükemmel emme davranışı, tungsten, tungsten nötron yakalama Reaksiyon kalkanı üretmek için kullanılabilir.

Nötron Nükleer yakalama bileşik çekirdek oluşmuş ve daha sonra bileşik çekirdek uyarma enerjisine eşittir toplam gama ışını enerjisi .Release geri belirtilen stres reaksiyonları, (n, γ) bir veya daha fazla gama ışını fotonları bırakarak toplamak vardır. Buna ek olarak, (n, γ), reaksiyon nükleer yakıt, transuranik elemanları ve diğer önemli reaksiyonlar üretimidir. (Antineutrinos için) reaksiyona sokulmasıyla Örnek nükleer yakıt plütonyum Pu üretebilir. Bu nedenle, tungsten koruyucu radyasyon koruma cihazı nükleer yakıt araştırma ve üretim alanlarında kullanılan nükleer yakıtın ve ekipman olarak kullanılabilir.

Tungsten Nötron Yakalama Reaksiyon Ekranlama Avantajları

sert ve nadir metal ve genellikle kimyasal bileşik formunda mevcut tungsten, etkili bir talebi yerine malzemesi olarak kullanılır. Tungsten radyasyon kalkanı uygulamaları için arzu özellikleridir kurşun, daha neredeyse yüzde 60 daha yüksek aslında yüksek yoğunluklu ve sertlik vardır. Bu X-ışını ve gamma ışınları azaltmak için kullanılabilir. tungsten temelli malzemelerin diğer avantajları, yüksek ısı ve yüksek çevre dostu bulunmaktadır.

koruyucu tasarımı esnasında, tungsten alaşım radyasyon koruyucu çoklu koruyucu malzemelerin kalınlığı azaltabilmek için kalkan gereklerine göre hesaplanır.
formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer tabakası değerlerinin tungsten alaşım radyasyon kamuflaj malzemesi

tungsten nötron yakalama reaksiyonu koruyucu tungsten nötron yakalama reaksiyonu koruyucu tungsten nötron yakalama reaksiyonu koruyucu

Eğer tungsten nötron yakalama reaksiyonu koruyucu hakkında herhangi bir soruşturma ya da satın alma planınız varsa,
bizimle temas kurmaktan çekinmeyin sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com. Yada ara: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595.

Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025  闽 ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved