ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Tungsten Alaşım Radyatör Kapağı

Tungsten Alaşım Radyatör Kapağı

Radyasyon kapağı artık onlarca yıldır kullanılmaktadır. Erken radyasyon kapağı nedeniyle teknolojik nedenlerle çok verimli ve çok pahalı değildi. Bu radar ve mikrodalga iletimi çalıştı insanlar tarafından kullanılmıştır. Teknolojinin gelişmesi olarak, radyasyon kapağının verimliliği yüksek geliştirilmiştir; verimli direnmek ve böylece X-ışını, UV, mikrodalga radyasyon kırarak edebilirsiniz. Bir sorun radyasyon seviyesi yükselmesi olarak ve olur, o vücudu korumak için çok önemlidir. Tungsten alaşım radyatör kapağı Plazma hızlandırıcı gereklidir. Çünkü yüksek yoğunluklu ve küçük kapasiteli, tungsten alaşımlı malzeme plazma hızlandırıcı radyasyona karşı vücudun korunması, tungsten radyasyon örtüsü olarak popülerlik kazanıyor. kurşun ile karşılaştırıldığında, tungsten çok daha küçük ama yüksek radyasyon emilimi için çok yararlı yüksek yoğunluk, beraberdir. Bu, kolay işlenebilen ve iyi korozyon direnci kurşun daha fazla% 60 daha yoğun olduğunu. Ve daha da önemlisi, tungsten müttefiki çevre dostu ve toksik olmayan.

Tungsten alaşım Radyatör Kapağı Avantajları

Uzmanlar radyasyon zırhlama maxing azaltılabilir bulabilirsiniz. Bir malzemenin yoğunluğu ilgilidir onun radyasyon durma yeteneği. Yüksek yoğunluklu daha iyi durma gücü ve zırhlama anlamına gelir. Nedeniyle daha yüksek bir yoğunluğa, tungsten ağır alaşım kurşun çok daha yüksek durdurma gücüne sahiptir. gama ışınlarının onun daha doğrusal zayıflama daha az eşit koruma için gerekli olduğu anlamına gelir. Alternatif tungsten koruma eşit miktarlarda eşdeğer kurşun kalkanı daha azalmış maruz kalma risklerini sağlar.

Tungsten ağır alaşım radyografik yoğunluk kombinasyonu olarak (kurşun daha fazla% 60 daha yoğun), mach yetersizlik, iyi korozyon direnci, yüksek radyasyon emilimi, radyasyondan korunma için tungsten alaşım radyasyon kapağı için uygun bir hammaddedir (üstün yol), basitleştirilmiş yaşam döngüsü ve yüksek mukavemetli. Tungsten alaşım radyasyon kapak anlamlı kalkan ve konteynerlerin genel hacmi ve kalınlığı azaltırken kurşun gibi aynı koruma derecesine sağlayabilir. bunlar non-toksik için Bunun yanı sıra, geçmişteki kurşun ya da tükenmiş uranyum ile karşılaştırıldığında, tungsten ağır alaşım, tungsten alaşım radyasyon kapak daha fazla kabul görür.

Neden tungsten alaşım Radyatör Kapağı?

kurşun ve bor karbür, tungsten alaşım radyasyon kapağı gibi geleneksel radyasyon kalkanı malzemelerine göre küçük kapasiteli mükemmel yoğunluğunu sağlamak. Aynı ağırlıktaki yüksek yoğunluklu alaşım 1/3 daha az malzeme kullanılarak kurşun gibi aynı enerji emilimi sağlayabilir. ağırlık, belli daha yoğunluğu ve zaman kalınlığı ince olacaktır. Tungsten alaşım malzemesi ince kalınlıkta, ancak yüksek yoğunluklu yüksek radyasyon emilimi ile yapılabilir. tungsten alaşım malzeme radyasyon koruma için uygun olmasının nedeni budur.
şırınga için tungsten alaşım radyasyon kapak Tungsten alaşım radyasyon kapak plakası
Tungsten alaşım radyatör kapağı α-ray, β-ray, γ-ışını kalkan lambayı korumak için tungsten alaşım radyatör kapağı

Medical tungsten alaşım radyasyon Kapak Koruyucu Malzeme Tıbbi Uygulama Seri:

1 .Tungsten alaşım (ağır alaşım tungsten) Çoklu yaprak Kolimatör (MLC)


Tungsten alaşım radyasyon Kapak Zırhlamalar Nükleer Teknoloji Uygulama Seri:

1. diğer radyasyon kalkanı 60Co ve tungsten alaşım kaplar;


Kalkan Parça üzerinde tungsten alaşım Radyasyonun Uygulama:

• Radyoaktif kaynak kaplar


• kanser tedavisi ekipmanları Koruma

koruyucu tasarımı sırasında, birden çok koruma malzemelerin kalınlığı azaltabilmek için kalkan gereklerine göre hesaplanır.
formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer katmanı kazançlarının koruma malzemesi
d: kendi birimlerinin yarı değeri tabaka kalınlığı, kalınlık Koruyucu, bir elde edilebilir malzeme yoğunluğuna bölünür malzemenin kalınlığı, tercüme kalitesi yarı değeri tabaka kalınlığı gerekmektedir.

tungsten alaşım radyasyon kalkanı
tungsten alaşım radyasyon kapağının kullanımı NRC, EPA veya özel OSHA düzenlemelerine tabi değildir, bu yüzden yaygın gibi, kullanılmıştır:
Radyoaktif kaynak kaplar
Gama radyografi kalkanları
perdeleme bloğu
petrol kuyusu günlüğü ve endüstriyel enstrümantasyon için kaynak sahipleri
X-ışını

Eğer tungsten radyasyon kapak ilgilenen varsa, temas kurmaktan çekinmeyin lütfen sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com, ya da 592 512 9696 86 telefon, biz her zaman hizmetinizdeyiz.

İlgili Bağlantılar: Tungsten radyasyon kalkanı Uygulaması| Tungsten radyasyon kalkanı Avantajı| Tahribatsız Muayene için tungsten
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved