ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >> Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı >>Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı

Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı

Tungsten radyasyon kamuflaj
Tungsten Alaşım Radyasyon Kalkanı Tıp alanında, endüstriyel alanlarda hem de kullanılabilir radyasyon kamuflaj uygulamaları için en iyi seçimdir. kurşun gibi geleneksel radyasyon koruyucu malzemelerin karşılaştırıldığında, mükemmel özellikler sağlar. Yüksek yoğunluklu alaşım 1/3 daha az malzeme kullanılarak kurşun gibi aynı enerji emilimi sağlayabilir. İnsanlar tungsten alaşımın güvenilir radyasyon kalkanı özelliklerinden yararlanarak.

Tungsten Tıbbi Radyasyon Koruyucu
Chinatungsten radyoaktif kaynak kapları, gama radyografi, X-ışını kalkanları ve endüstriyel enstrümantasyon için kullanılan tungsten alaşım radyasyon kalkanı, sunabilir. Tungsten koruyucu, kanser tedavisi, hem de radyoaktif enjeksiyonlar için enjektör koruma siperleme kolimatör ve radyasyon olarak görev yapmaktadır. Chinatungsten genellikle aşağıdaki standardına göre tungsten alaşım radyasyon ekranlama sunuyoruz. Ayrıca, Chinatungsten farklı özelliklerine göre özel boyut tasarım ve yapabilir:

sınıf

Uygulama

HA170

HA170 en sünek ve kolayca işlenebilir kalitedir. Ortak kullanım alanları perçin ayarı ve radyasyon koruma için barlar ıkınma havacılık ve uzay sanayi, krank mili ve otomatik araba yarışı için dengeleyici ağırlık içerir.

HA175

HA175 yaygın sohbet dayanıklı delme çubukları ve takım sapları gibi radyasyon kamuflaj bileşenleri üretmek için kullanılır.

HA180

boyut dengesi veya balast ağırlıklarının yerleştirme bir faktör olduğu HA180 sık sık uygulanır. Tipik olarak küçük hacimli, ancak yoğun yoğunluklu parçaların olmalıdır. Diğer uygulamalar radyasyon kalkanları ve röntgen veya gamma ışını kirişlerin kolimatörlere içerir.

HA185

ungsten Ni-Fe bağlayıcı alaşım yoğun ve tıbbi görüntüleme sektöründe radyasyon koruma için tercih kalitedir.

HA170C

bir manyetik alan kapanış radyasyon kalkanı olmayan manyetik çalışma ortamı ve ideal seçim için zorunluluğu olmadığından dolayı, bağlayıcı faz demir için bir yedek olarak bakır ekleme.

HA180C

gerekli manyetik olmayan çalışma ortamında olduğu gibi büyük blendajlı kullanılan HA170C çok daha yoğun.


Tungsten Sanayi Radyasyon Koruyucu

Tungsten shileding çalışma veya radyoaktif maddeleri oluşturmak için radyoaktif isotopes.Nuclear araştırma kullanımı nükleer reaktörlerde veya siklotronlarla veya kapları kolimatör (radyasyon ışınlarını odak kılavuz veya cihazlar) olarak araştırma faaliyetlerinde kullanılmaktadır. Tungsten alaşım radyasyon koruyucu X-ışınları ve Gamma-ray hem de radyasyondan korunma için idealdir. bunun yüksek yoğunluklu koruyucu bileşenlerin fiziksel boyutu bir azalma sağlar kurşun, daha fazla% 60 daha yoğundur.

Tungsten alaşım radyasyon kalkanı genellikle aşağıdaki uygulamalarda kullanılır:
Tahribatsız Testler (NDT)Tungsten radyasyon kamuflaj
NDT yöntemleri ayrıntılı olarak dış yüzeyini incelemek için mikroskopi birtakım içeren, örnekleri incelemek için elektromanyetik radyasyon, ses ve malzemelerin doğal özelliklerinin kullanımı güvenmek olabilir. yüzeyler parlatma üzerinden düzgün yapılmalıdır veya numune kalınlığı elektron şeffaf olması gerektiği gibi metalografi için örnek hazırlama teknikleri rağmen, optik mikroskopi ve elektron mikroskopi genellikle yıkıcı. Bir numunenin içine zarar radyasyondan radyasyondan korunma için kullanılan olabilir, X-ışınları ya da hacimsel inspection.Tungsten alaşım radyasyon koruma için 3D X-ışınları gibi elektromanyetik radyasyon, delici ile kontrol edilebilir.


GEOLOGGING
GEOLOGGING petrol ve gaz sektörlerinde ağırlıklı olarak kullanılan bir keşif tekniğidir. Aynı zamanda kablolu günlüğü ve sondaj günlük olarak bilinir. Bir gama ışını kaynağı sondaj kuyusuna düşer ve radyasyon kaya tabakalarını nüfuz eder. Bu veriler daha sonra gaz veya petrol yatakları var olup olmadığını belirlemek için analiz edilebilir. Tungsten alaşım radyoaktif kaynak kalkan ve gama ışını için bir kolimatör olarak hareket etmek için kullanılır.


Boru hattı muayene Gama
Radyasyon kaynaklar incelemek için ve boru hatları çatlakları tespit etmek için kullanılır. Bir gama kaynağı uzaktan kumandalı tekerlekli arabası üzerine monte edilir (bazen "domuz" olarak adlandırılır) ve boru uzunluğu içinde hareket eder. Bir tungsten kolimatör radyoaktif Kaynağı Tungsten koruyucu içine yerleştirilmiş iken, hedef üzerine radyasyon yönlendirmek için kullanılır.

Neden tungsten alaşım radyasyon kalkanı?

Chinatungsten tungsten radyasyon zırhlama tasarlarken, birden fazla koruyucu malzemelerin kalınlığı azaltabilmek için kalkan gereklerine göre hesaplanacaktır:

formül: K=e0.693 d / △1/2
K: Shield birden Zayıflamış
△ 1/2: Yarım değer tabakası değerlerinin tungsten nükleer radyasyon kamuflaj malzemesi
d: kendi birimlerinin yarı değeri tabaka kalınlığı, kalınlık Koruyucu, bir elde edilebilir malzeme yoğunluğuna bölünür malzemenin kalınlığı, tercüme kalitesi yarı değeri tabaka kalınlığı gerekmektedir. Bu şekilde, tungsten alaşımı radyasyon kamuflaj örneğin kurşun veya AI2O3 olarak diğer malzemeler ile karşılaştırıldığında, aynı koruma yeteneğine sahip daha ince olabilir.

Chinatungsten üretim ve arz tungsten alaşım radyasyon kalkanı konusunda uzmanlaşmış. Herhangi bir soruşturma veya soru sıcak e-posta yoluyla kabul edilecektir sales@chinatungsten.com veya telefon ile 0086 592 5129696.

Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved