ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
ev >> Tungsten Alaşım Askeri Parçaları >>Tank Sistemi Tungsten Alaşım

Tank Sistemi Tungsten Alaşım

Tank içinde MBT-70 nedir?

MBT-70 (Almanca: KPZ 70) 1960'larda Alman-ABD dışındaki oldu. ortak proje gelişmiş özellikleri bir dizi ile donatılmış oldu, yeni bir ana muharebe tankı, geliştirmek. Bu yeni geliştirilmiş bir hidropnömatik "diz çökmüş" süspansiyon kullanılmıştır ve büyük taret tüm mürettebat bulunuyordu. MBT-70 NBC sistemi konvansiyonel mühimmat ve uzun menzilli mücadele için Shillelagh füze kullanabileceği bir 152 mm XM-150 tabanca / başlatıcısı, silahlı edildi.

1969 yılında proje de bütçesi üzerinde ve Almanlar (Leopard 2) yerine kendi yeni bir ana muharebe tankı geliştirme, çaba çekildi. 1971 yılında Kongre programı iptal edilene kadar ABD'de geliştirme, kısa bir süre devam etti. MBT-70 Leopard 2 ve M1 Abrams, her iki ülkenin mevcut ana muharebe tankları "dede" dir.

Tank Sistemi Tarihi

MBT 70 NBC sistemi1960'larda ABD Ordusu M60 tankı geliştirmek için devam etti. Sovyetler sonraki nesil tankı sistemi yarıştığı Ancak, yeni bir depo yarıştığı sürece ABD ve Sovyet tankları arasında büyük bir boşluk olurdu. Süper Tank kavramına ilk denemede, MBT 70 NBC sistemi, yüksek maliyetleri nedeniyle bir başarısızlık oldu. Bir codevelopment girişiminin erken bir örnek Batı Almanya ve ABD arasındaki MBT-70 [Ana Muharebe Tankı 1970'lerde] programıdır. Teşekkürler büyük ölçüde ardından Savunma Bakanı Robert McNamara desteğiyle, anlaşma, ortak bir ana muharebe tankı geliştirmek için iki ülke arasında 1963 yılında ulaşılmıştır. Dökme homojen çelik katmanlı zırh, iç kabuk aralıklı yüksek sertlik homojen haddelenmiş zırh çeliği ile kaplanmış edildi.

ABD prototip otomatik yükleyici ile 152mm tabanca fırlatıcı ile donatılmıştır. Ana muharebe tankı AP / HE / WP mermi ve Shillelagh Füzesi atış yeteneğine sahip oldu. ana muharebe tankı XM-81 tabanca / başlatıcısı uzun namlulu geliştirilmiş XM-150 varyantı M551 Sheridan ve M60a2 Patton üzerine monte olacaktı. Ana muharebe tankı Sabot, HE, ve Kapak Shillelagh A / T Füze ek olarak mermi ateş, önceki varyant çok daha güvenilir bir silah oldu, ancak daha önce silah ünü baştan kaybedilmiş bir dava olduğunu böyle oldu. Ana muharebe tankı koaksiyel 7.62 makineli ve taret ayrı bir bölümünde bir 20mm AA uzaktan kumanda silahı vardı. Ana muharebe tankı hedefe ikiz kapakları ve yangın dışarı açılır olacaktır. Almanca versiyonu yerine 152mm silah başlatıcısı, bir 120mm otomatik topu vardı.

Bazı açılardan, depo oldukça geleneksel oldu. Güçlü Abrams kompozit tip değil iken ana muharebe tankı, bir dizel motor ve zırh vardı. siluet düşüktü. ana muharebe tankı kendi bölmesinde üç kişilik mürettebat, her vardı. Muhtemelen en ilginç yönü, tüm mürettebat taret bulunan olmasıydı. Sürücü onu aracın önüne odaklı tutmak için döndürülmüş bir kapsül içinde, taret oldu. Bu siluet biraz yükselterek etkisi vardı ve ters dönen mekanizma nakavt eğer, etkili tankı etkisiz hale getiriyor. Ana muharebe tankı hidro pnömatik süspansiyon, stabilizasyon sistemi ve NBC sistemi dahil oldu. hidro pnömatik süspansiyon Crouch araç izin ya da daha iyi tekne aşağı pozisyonları yararlanmak için tankın bir ucunu yükseltmek.

Tank Sistemi Tungsten Alaşım

Sorunlar, ancak, başından itibaren MBT-70 NBC sistem programı musallat. İlk tanklar bile tasarlanmış önce İngilizce-Almanca İngilizce ölçüm dönüşümleri metrik çeviriler, Alman ve Amerikan üretim ve tasarım uygulamaları arasındaki farklılıklar zorluklar önemli baş ağrısı neden oldu. Yeni sistemlerin çoğu hala deneysel ve bu büyük maliyet aşımları ve gecikmelere yol açtı. Ayrıca programın ortak niteliği tasarım özellikleri hakkında anlaşmazlıklara yol açtı.

1965 1972, ABD Ordusu prototip MBT-70 Ana Muharebe Tankı ile birlikte geliştirilen 152mm XM578 kartuş için bir paralel geliştirme programı yürüttü. XM578 kartuşu 18.5 g / cc bir yoğunluğa, 97.5 oranında tungsten ve yüzde 2,5 bağlayıcı, aşağıdakilerden oluşan, Britanya alaşım biraz daha yoğun bir tungsten alaşımı kullanılır. Yeni operasyonel gereksinimlerine yanıt olarak, askeri geliştiriciler metal alaşımlarının bir arkaya değerlendirdi. Başlangıçta, İngiliz hükümeti yüzde 93 tungsten ve yüzde 7 bağlayıcı tungsten alaşım (WA) oluşan bir yüksek yoğunluklu tungsten alaşım geliştirdi. tungsten karbürden 13 gm / cc - buna karşın, yeni WA alaşımı 17 g / cc yoğunluğa sahipti.

MBT 70 NBC sistemi için tungsten alaşım MBT 70 NBC sistemi için tungsten alaşım MBT 70 NBC sistemi için tungsten alaşım
Tank Sistemi Tungsten Alaşım-1 Tank Sistemi Tungsten Alaşım-2 Tank Sistemi Tungsten Alaşım-3

Ne yazık ki, artan maliyetler ve teknik sorunlar ortakları kendi yollarına gitmek neden oldu. Denemeler 1968 yılında başladı ve sorunları daha da gecikmeler ve maliyet aşımları sonuçlandı. 1969 ile araç öngörülen ne 5 kez maliyet ve sonuç olarak Almanya projesinin geri adım attı. MBT-70 NBC sistemi nihayet Ocak 1970 yılında durduruldu aynı mali yıl (1971-1972) iki büyük silah tedarik programlarına, Cheyenne gelişmiş saldırı helikopteri için tek ve MBT-70 NBC sisteminin diğer sona erdirilmesi tanık oldu. Ordu liderleri Ordusu'nun gecikmiş modernizasyon programına kritik olarak hem silah sistemlerini gördüm rağmen, onların maliyetleri ile orantılı bu silahların Savunma ve ihtiyaç Kongresi Bölümü ikna edemedik. MBT-70 NBC sistemi geliştirilmiştir vardı altında Almanya Federal Cumhuriyeti ile ortak çabası, Mali Yılı 1970 ortasında bir kooperatif programa değiştirilmiştir.

ABD MBT-70 bir şans, ama tonda aşağı teknolojik gizmos ile sade bir araç olarak bu zaman vermek seçti. Bu proje XM803 lakaplı, ve, daha az güçlü motor özellikli karmaşık hidro pnömatik süspansiyon yoksun ve MBT-70 NBC sisteminden daha basit bir zırh dizisi ile korunan edilmiştir. ABD tasarımında değişiklikler üretim maliyetlerini düşürmek ve aracın güvenilirliğini artırmak için tavsiye edildi; muharebe etkinliği kurban az. 1969 yılı Aralık ayında, yeni program Savunma Bakanı Dairesi gözden geçirilmiş ve aşağıdaki ayda önerilen değişiklikler kabul edildi. Programın ve mühendislik çaba kooperatif özellikleri değişiklik ile, tank, yeni bir atama, XM803 aldı; Kompozit isimlendirme MBT-70 / XM-803 Şubat 1971 yılına kadar kullanıldı.

XM803, başarısız MBT-70 projesine halefi, zırhlı kuvvet modernize etmek amaçlanmıştır. gider konusunda endişeli, Kongre dolayısıyla programın iptal Aralık 1971 yılında XM803 için finansman çekildi, ancak kavramsal çalışmalarına devam etmek Ordu elinde 20 milyon $ kalan fazlalık ayrılmayı kabul etti. Bu Alman Leopard II ve ABD'nin M1 Abrams sonuçlandı. Leopard 2'nin güç paketi aslında MBT-70 NBC sisteminin Alman prototip için tasarlanmıştır. 1973 yılında, bu iki proje arasındaki işbirliği ABD tarafından Alman 120mm yivsiz tüfek benimsenmesine yol açmıştır.

Eğer herhangi bir ilgi var ise Tank sistemi için tungsten alaşım, e-posta yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin: sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com veya telefonla: 86 592 5129696.

Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved