ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
ev >> Tungsten Alaşım Askeri Parçaları >>Tungsten Armor Piercing Tarihi

Tungsten Armor Piercing Tarihi

Birinci Dünya Savaşı Dönemi

Volfram Armor Piercing
Volfram Armor Piercing
Tungsten zırh delici Bu dönemin en güçleri tarafından kullanılan rağmen Tank silahlar için kabukları, İngilizler tarafından kullanılmamıştır. sadece İngiliz APhe mermi 2 pdr anti-tank silahı AP, MK1 olduğunu ve ürün sigorta penetrasyonu sırasında vücuttan ayrılması eğiliminde olduğu tespit edilmiştir bu düştü. Sigorta ayrı vermedi ve sistemin düzgün görev bile, iç hasar katı shot biraz farklı ve bu yüzden ek süre ve bir kabuk versiyonunu üretme maliyetini garanti vermedi. Bu dönemin APhe mermiler tam merminin ağırlığı yaklaşık% 1-3 oranında bir patlama ücret kullanılan bir arka tarafından patlatıldı dolum gecikme sigorta monte edilebilir. APhe mermi kullanılan patlayıcı erken patlama önlemek için şok son derece duyarsız olması gerekir. ABD güçleri normalde bu amaçla aksi amonyum korsan olarak bilinen Patlayıcı D, kullandı. süresi bulunan muharebe kuvveti başka patlayıcılar, (genellikle patlayıcı ile karıştırılır mumların kullanılması ile) desensitize uygunluğunu kullanılır.

Shot ve kabuk önce ve genellikle tencere eritilir özel krom (paslanmaz) çelik döküm edildi Dünya Savaşı sırasında kullanılan. Onlar daha sonra şekil dövme ve sonra iyice tavlanmış edildi arka ve dış sıkılmış çekirdek bir tornada geldi. mermiler, yukarıda tarif edilen diğer benzer şekilde tamamlandı. mermi vücuda gerekli sertlik / tokluk profili (diferansiyel sertleşmesini) verdi nihai veya temperleme tedavi, iyi korunan bir sırdır oldu.

Bu mermilerin arka boşluğu tam merminin ağırlığının yaklaşık% 2'si kadar bir küçük patlayıcı tesirli alma yeteneğine sahip olduğunu; Bu kullanıldığında, merminin bir priduct, bir tungsten zırh delici top olarak adlandırılır. Ürünün HE doldurma, kaynaşmış ya da kaynaşmamış olsun, delmek kabiliyetini aşan zırh çarpıcı üzerinde patlamaya bir eğilim vardı.İkinci dünya savaşı

Volfram Armor Piercing
Volfram Armor Piercing
Bu sınıflarda kıt olunca Almanya'da, bu bir silikon manganez-krom bazlı alaşım değiştirilecek olmasına rağmen İkinci Dünya Savaşı sırasında, mermiler, nikel-krom-molibden içeren yüksek alaşımlı çelikler kullanılır. aynı seviyeye sertleşmiş olması mümkün olmasına rağmen ikinci alaşım, daha kırılgan olduğunu ve son derece eğimli zırh çarpıcı üzerinde paramparça bir eğilim vardı. paramparça atış penetrasyon indirdi, veya toplam penetrasyon başarısızlıkla sonuçlandı; tungsten zırh delici yüksek patlayıcı (APhe'dir) mermiler için, bu HE dolum erken patlama neden olabilir. farklı şekilde mermi sertleştirme son derece gelişmiş ve hassas yöntemler özellikle Alman silahlanma endüstrisi tarafından, bu dönemde geliştirilmiştir. Ortaya çıkan mermiler yavaş yavaş arka yüksek tokluk (düşük sertlik) baş yüksek sertlik (düşük tokluk) değiştirmek ve daha az muhtemel etkileri üzerinde başarısız oldu.

İngiliz Donanma 15 inç Capped Tungsten Armor Piercing Shell, 1943"Zırh delici (APC)" ve "Zırh delici balistik Capped (apcbc)".

yüksek hız silah ateş Erken İkinci Dünya Savaşı döneminde kapaksız AP mermi yakın mesafeden (100 m) yaklaşık iki katı onların kalibreli nüfuz başardık. uzun aralıklar (500-1,000 m), bu zayıf balistik şekli ve daha küçük çaplı erken mermiler daha yüksek sürükle 1,5-1,1 kalibre düştü. Daha sonra çatışma, apcbc büyük kalibreli, yüksek hız silah (75-128 mm) yakın mesafeden (100 m) ateş de kendi kalibre ile ilgili olarak (2,5 kat) zırh çok daha büyük bir kalınlığa nüfuz edebilir ve were uzun mesafelerde daha büyük bir kalınlık (2-1,75 kez) (1,500-2,000 m).

Modern Day

Tungsten Armor Piercing Shot

toplar için tungsten zırh delici "atış" zırh nüfuz bununla yangın yeteneği çeşit birleştirmek eğilimindedir. Yangın çıkarıcı malzeme bileşimi normal olarak kapak ve delici burun içi boş olan arka veya her ikisinin bir kombinasyonu arasında yer almaktadır. mermi aynı zamanda bir izleyici kullanıyorsa, arka kavite sık sık izleyici bileşik ev için kullanılır. Daha büyük kalibreli mermiler için, iz yerine, arka kapatma tıkaçlarının bir uzantısı içinde ihtiva edilebilir. Katı (non-kompozit / Hardcore) için ortak kısaltmalar top ateş atış vardır; AP, AP-T, API ve API-T; T "kışkırtıcı" için "izleyici" ve ben nerede durduğunu.

Armor Piercing Kabuklar Volfram

Onlar daha büyük (40-57 mm) silah bulunabilir olsa klasik formda tungsten zırh delici kabukları Rus ya da Sovyet döneminden kalma asıllı özellikle, modern silahlar yaygın değildir. Modern silahlar yerine daha az anti-zırh özelliğine sahip yarı zırh delici yüksek patlayıcı (SAPHE) kabukları, ama çok daha fazla anti-malzeme / personel etkileri ateş. Modern SAPHE mermiler hala balistik kap var; gövde ve taban sigorta sertleştirilmiş, ancak çok ince gövde malzemesi ile daha yüksek bir patlama içeriği (% 4-15) sahip olma eğilimindedir. Modern AP ve SAP kabukları için ortak kısaltmalar şunlardır: HEI (BF), SAPHE, SAPHEI ve SAPHEI-T.

En modern aktif koruma sistemleri (APS), büyük kalibreli tankı tabancadan ateş tam kalibreli AP mermi yenmek mümkün olması olası değildir. APS bugün kullanılan en yaygın iki anti-zırh mermiler yenebiliriz: ISI ve APFSDS. ISI mermilerin yenilgi şeklinde şarj astar ve / veya fırınlama sistemi HE dolum veya hasar hasar / patlama aracılığıyla gerçekleştirilir ve APFSDS mermilerin yenilgi çubuğunun yaw / pitch ve / veya çatlatma uyararak gerçekleştirilir. Nedeniyle AP atış / kabuk yüksek kütlesi, sertlik, kısa toplam uzunluğu ve kalın gövde, tungsten zırh delici pek APS sistemlerinin (parçalanma savaş başlığı veya öngörülen plakalar) kullandığı yenilgi yöntemleri etkilenir.

Eğer tungsten zırh delici kabukları hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek istiyorsanız, e-posta yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin: sales@chinatungsten.com veya telefonla:00 86 592 5129696.

Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved