ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
ev >> Tungsten Alaşım Askeri Parçaları >>Tungsten Kinetik Enerji Penetrator

Tungsten Kinetik Enerji Penetrator

Tungsten Kinetik Enerji Penetrator nedir?

Tungsten ke mermisi Bir mermi gibi, patlayıcı bulundurmak ve hedef nüfuz kinetik enerji kullanır değil, mühimmat türü (aynı zamanda bir KE silah olarak da bilinir).

  sabot ayrılması noktasında APFSDS
kinetik enerji Penetrator tungsten ters teknik penetrators kimyasal enerjiyi kullanır. yüksek patlayıcı tanksavar (HEAT) ve yüksek patlayıcı başlıklı mermi (HESH): İki kullanımda bu kabukları türleri vardır. Çıktıkları geçmişte zırh karşı kullanılan ve hala bir rolü var ama bugün ana muharebe tankları kullanılan gibi Chobham gibi modern kompozit zırh karşı daha az etkilidir edilmiştir.

tungsten kinetik enerji Penetrator ilkesi bunun zırh kendine yol zorlamak için kütle ve hızının bir fonksiyonudur kinetik enerjisini, kullanmasıdır. Modern KE silah KE artırır ve onun tarafından teslim edildiği üzerinde alanı en aza indirir:

 • çok yüksek namlu çıkış hızı ile ateş ediliyor
 • hala nispeten büyük bir kitle korurken küçük bir etki alanında kuvvet konsantre
 • ne olursa olsun (küçük de olsa) hacim kütlesini en üst düzeye seyreltilmiş uranyum sık kullanılan nedenlerinden biridir pratik yoğun metaller kullanarak, mermi-is tarafından işgal edilmiştir.
 • Tungsten ke mermisi uzun bir metal ok andıran mevcut tasarımları yol açmıştır.

  onun sabot Fransız anti-tank yuvarlak 
    

  daha küçük bir alana kuvvet konsantrasyonu daha hafif bir metal dış kabuğun içinde iki metalleri kullanarak bir karma çekimin, (tungsten dayalı) bir ağır çekirdek çekilmiş tek metal (genellikle çelik) değiştirerek elde edilmiştir. Bu tasarımlar Sert Zırh Delici Kompozit (APCR) olarak biliniyordu. etkisi üzerinde, çekirdek aynı ağırlıkta ve büyüklükte düz metal çekim çok daha konsantre bir etkisi vardı.

  hedef açığa çıkan kinetik enerji miktarını en üst düzeye çıkarmak için, içeri girme tungsten karbür ya da tükenmiş uranyum (DU) alaşımı (Staballoy) gibi bir yoğun bir malzemeden yapılmış olması gerekir. aşınma mechanism.A ortak bir yanılgıdır delici yenilgi önemli bir bileşeni olduğu gibi içeri girme sertlik çarpma sırasında, bu bantları boyunca kırıklar sürekli malzeme döken Penetrator ucu neden daha az önem taşımaktadır, ama yine de bir faktördür örneğin unjacketed tungsten gibi diğer malzemeler daha az etkili yuvarlak profil içine deforme eğiliminde iken, ucun konik şekli muhafaza eden bir etkisi "mantar" olarak adlandırılır. Aslında, adyabatik kayma bantları oluşumu "mantar" kenarları hala önemli ölçüde olmak "mantar" olsa, etkileri üzerinde daha küçük bir kafa lider, deplasmanda daha önce kırmaya eğilimi anlamına gelir. Testler bir DU mermi sıkılan delik tungsten ke mermisi olduğunu DU daha iyi olmasının nedenlerinden biridir benzer bir tungsten projectile.That için daha dar çaplı olduğunu göstermiştir.

  Tungsten alaşım tungstenli kinetik enerji içeri girme bileşen olarak kullanılabilir ve Chinatungsten Sistemde ürün sağlayabilir. Sorularınız varsa, bize e-posta çekinmeyin: sales@chinatungsten.com veya bizi arayın: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595.

  Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
  sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
   Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
  Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved