ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten Ağır Alaşım

Tungsten Ağır Alaşım

Volfram bir nadir metal aynı zamanda önemli bir stratejik malzemedir ve antik dönemde olarak bilinen "ağır alaşım tungsten". 1783 İspanyol Derin Air Asia atadı. Yerkabuğunun tungsten içeriği% 0.001 olduğunu. Şimdiye kadar bulundu tungsten içeren yaklaşık 20 mineral vardır. aktivite ve granitik magmanın oluşumu ile birlikte, genel olarak tungsten yatakları. eritme tungsten sonra yüksek erime noktasına sahip gümüş beyaz parlak ve sert bir metaldir.

Bilimsel literatürde kaynaklar 3387 ° C ile 3422 ° C arasında değişir - Ayrıca Wolfram, lacivert ponderosas veya ağır taşı olarak bilinen tungsten, karbon dışındaki tüm elemanlarının en yüksek erime noktasına sahiptir. Tungsten ağır alaşım ayrıca mükemmel yüksek sıcaklık mekanik özellikleri ve tüm metallerin en düşük genleşme katsayısına sahiptir. yaklaşık 5700 ° C arasında bir sıcaklık güneş yüzeyinin sıcaklığı yaklaşık olarak karşılık gelen kaynatmak için tungsten getirmek için gereklidir. 19.25 g / cm3 yoğunluğa sahip, tungsten ağır metaller arasında yer alıyor. 0 ° C de elektriksel iletkenlik kendisinin tüm metallerin yüksek iletkenliğe sahip olan gümüş nazaran yaklaşık% 28'dir.

ağır metaller tungsten

Metal bazı ülkelerde tungsten gibi ve İsveç'te, isim tungsten menşe ülke de dahil olmak üzere diğerleri, içinde wolfram olarak bilinir. evrensel tungsten belirtmek için kullanılır kimyasal sembolü B, volfram eskiden eleman için daha genel kabul görmüş ismi olduğunu göstermektedir. İngiltere'de, mineral volframit da wolfram olarak da bilinir.

1912 yılından bu yana, Tungsten ağır alaşım (belki eleman ya, bir amca) yaygın herhangi bir ampul-filamanın en önemli parçası haline getirmek için kullanılır olmuştur. Tamponlar model ve yapılandırmaya bağlı olarak, 6000 yüz watt ampuller 3000 tungsten içeriği ile ağır alaşım tungsten var.

Dünya Savaşı sırasında, tungsten arka plan siyasi ilişkilerinde önemli bir rol oynamıştır. Portekiz, elemanın ana Avrupa kaynağı olarak, çünkü Panasqueira de volframit cevheri kendi mevduat, her iki taraftan baskı altına alınmıştır. yüksek sıcaklıklara Tungsten direnci ve alaşımlarının onun güçlendirilmesi o silah endüstrisi için önemli bir hammadde yaptı.

Tungsten Ağır Metal

Bu sıvı faz sinterleme ile hazırlanabilir W-Ni-Fe ya da W-Ni-Cu göre iki fazlı kompozit bir grup vardır. heavy metal 90-98% ana tungsten bileşeni olan tungsten, kırılgan W tahıllar sünek bağlayıcı faz olarak görev Ni-Fe, Co-Ni veya Ni-Cu ilave edildi. Tungsten ağır alaşım yüksek yoğunluklu benzersiz kombinasyonu (17-19 g / cm3), yüksek mukavemet ve esneklik ile karakterize edilir. Tungsten ağır metal atalet üyeleri dönen, uçaklar, helikopter-bıçakları karşı ağırlık olarak kullanılır, (ve gama ışını radyasyonu ekranlama, işleme gibi sert araçlar, dart için, golf kulübü kafaları ağırlıkları için, yanı sıra mühimmat amaçlı röntgen yüksek kinetik enerji deliciler, parçalanma cihazları vb).

Tungsten Ağır Alaşım

ağır metal karbür TungstenTungsten metalinin (saf tungsten) veya tungsten saf elemental formda, örneğin, özellikle akkor tungsten ampul filamentler olarak, X-ışını tüpleri, elektrik uygulamada kullanılan bir üründür.

Bir yüksek performanslı malzemeler, tungsten ağır alaşım olarak saf bir tungsten yüksek bir erime sıcaklığına, yüksek yoğunluklu, düşük buhar basıncı, iyi bir ısı iletkenliği ile birlikte düşük bir termal genleşme, yeterli elektrik direnci ve elastiklik modülüne sahip

ağır alaşım Tungsten, saf tungsten ürünleri yaygın Kondansatörler Sinterleme için, Yarıiletken Taban Tabaklar, Elektron Tüpler, Elektron Işın Buharlaşma, İyon İmplantasyonu için katot ve anot Emisyon katotlar için gereçler, Tüpler / Tekne, X-ray için hedefler Fırın parçaları için kullanılır Teşhis, potalar, Isıtma Elemanları, X-ışını radyasyon kalkanı, Sputtering Hedefler ve elektrotlar.

Tungsten Ağır Metal Karbür

Tungsten ağır metal karbür (WC) tungsten ve karbon atomuna eşit kısımlarını ihtiva eden bir inorganik kimyasal bileşiği, (özellikle, bir karbit) 'dir. Halk dilinde, tungsten ağır metal karbür genellikle sadece karbür denir. en In tungsten alaşımtemel formu, ince gri toz, ancak preslenmiş ve endüstriyel makine, araçlar, aşındırıcılar ve mücevher kullanım için şekiller halinde oluşturulabilmektedir.

Ayrıca sementit karbür denilen ağır metal karbür, tungsten nedeniyle aşırı sertlik ve çizilmeye karşı yüksek direnç gelin takı sektöründe popüler bir malzeme haline gelmiştir. Malzemenin Sertlik, çizilme direnci katkıda birlikte, bu özellik, kırılgan bir materyal ile sonuçlanan düşük süneklik (plastisite türü) anlamına gelir. Bu kobalt ya da nikel bağlayıcı kullanılarak geliştirilebilir. Bağlayıcı ayrıca asitler veya deniz suyundan korozyona seramik son derece dirençli hale getirir olarak nikel kullanma.

ismi İsveççe türetilen metal, tungsten, - Tung (ağır) ve gövdenin (taş), esas olarak çimentolu tungstenli karbürlerin formunda kullanılır,. genellikle adlandırılan gibi karbürler ya da sert metaller sıvı faz sinterleme adı verilen bir işlem ile metal kobalt, bir bağlayıcı matris içinde tungsten karbürden 'çimentolama "taneler tarafından yapılan bir malzeme sınıfıdır.

Bugün tungsten karbür taneleri boyutları ağırlıkça% 30'lara kadar çıkabilmektedir bir kobalt içerikli fazla 5 mikron 0.5 mikron arasında değişir. Buna ek olarak, ilave başka karbürler nihai özellikleri değişebilir.

Sonuç Yüksek gücü ile karakterizedir malzemeler sınıfı yüksek sertlik tokluğu ise

Eğer tungsten ağır metal ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Bizim e-posta adresi sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com. Ya da bizi arayabilirler 0086 592 5129595/5129696/5127878.
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved