ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten Alaşım N Karbür

Tungsten Alaşım N Karbür

tungsten alaşım

tungsten alaşım balıkçılık platin
Tungsten alaşımları genellikle iki fazlı kompozit, genellikle W-Ni Fe veya W-Ni Cu, hatta W-Ni-Cu-Fe oluşan refrakter metaller bulunmaktadır. Bazı tungsten alaşımları, aynı zamanda, çok yüksek bir erime noktasına ve yoğunluğa iki kez çelik ve kurşun daha fazla% 50 daha ağırdır Co, Mo, Cr, vb içerebilir. Konvansiyonel ağır alaşımlarında Tungsten içeriği 90 98 ağırlıkça yüzde değişir ve (16.5 ve 18.75 g / cc arasında) yüksek yoğunluklu nedeni budur.

Tungsten alaşımları genellikle iki fazlı kompozit, genellikle W-Ni Fe veya W-Ni Cu, hatta W-Ni-Cu-Fe oluşan refrakter metaller bulunmaktadır. Bazı tungsten alaşımları, aynı zamanda, çok yüksek bir erime noktasına ve yoğunluğa iki kez çelik ve kurşun daha fazla% 50 daha ağırdır Co, Mo, Cr, vb içerebilir. Konvansiyonel ağır alaşımlarında Tungsten içeriği 90 98 ağırlıkça yüzde değişir ve (16.5 ve 18.75 g / cc arasında) yüksek yoğunluklu nedeni budur.

Tungsten karbür

tungsten alaşım
"Karbür." Onun genel tanımı tungsten karbür Sert metal tungsten ve karbon atomlu eşit sayıda içeren bir inorganik kimyasal bileşiktir: olarak tanımlanmaktadır. Tungsten karbür preslenmiş ve onun en temel formu olarak kabul edilir ince gri toz, gelen şekiller halinde oluşturulabilir. tungsten karbür uygulamaları yaygın endüstriyel makine yansıyan dayanıklı araçlar, aşındırıcılar yanı sıra erkekler takı takmak vardır.

Sert metal alaşımları 1400-2000ºC arasındaki bir sıcaklıkta karbon ve tungsten reaksiyona sokulması ile hazırlanır. 86 ~ 93 İHD olarak tungsten karbür (68 ~ 81HRC), mükemmel sıcak çalışma performansı, üstün aşınma direnci ve yüksek kesme hızı, ancak tungsten karbür yüksek sertlik ile, bu nedenle tungsten karbür yaygın bıçak kesme gibi kolayca diken kullanılır edilir, matkap, tungsten karbür ile karşılaştırıldığında vb bit, memeleri, tungsten alaşımları iyi uzama, yüksek yoğunluklu, iyi korozyon direnci, harika şok direnci, yüksek radyasyon soğurma yeteneği, en az ekstrüde metal pick-up ve yüksek darbe dayanımı ve küçük kapasitesi gibi özel özelliklere sahiptir direnci, genellikle yaygın vb tungsten alaşımları radyasyon koruma, tungsten alaşım krank mili, tungsten alaşım karşı ağırlık olarak kullanılan tungsten alaşımları crack

Tungsten malzeme, karbon ve tungsten içerir ve titan karbür benzer bir kimyasal bileşiktir tungsten karbür ürün haline getirilir. Tungsten karbür başlangıçta tungsten karbür bugün hala geniş bir kullanım alanı bulmaktadır tezgahları uygulamalarda, kesici alet olarak kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Çimentolu tungsten ne bir metal ne de bir seramik. Bu yaygın olarak kullanılan bir ifade değildir, ancak, tungsten karbür, bir sermet olup. Çoğu durumda, tungsten karbür, sadece karbür olarak adlandırılır.

Tungsten ağır alaşım uluslararası çevre standartlarına yüksek metal tungsten alaşım balıkçılık platin temizlemek için üretimi için hammadde oranı, kirlilik, uyum var. Büyük küçük boyutu (> 18g / m3), çok güçlü rüzgarlara direnci, ışığa, suya ve hızlı batan kütle oranı ve Avrupa'da satılan ürünler ve diğer gelişmiş ülkelerde en iyi alternatifi platin.

radyografik yoğunluk (kurşun daha fazla% 60 daha yoğun), işlenebilirlik, iyi korozyon direnci, yüksek radyasyon emilimi (kurşun üstün), basitleştirilmiş yaşam döngüsü ve yüksek dayanımlı onun kombinasyonu ile tungsten alaşım radyasyon korunması için uygun bir hammaddedir. Önemli ölçüde kalkan ve konteynerlerin genel hacmi ve kalınlığı azaltırken kurşun gibi aynı koruma derecesine sağlayabilir. bunlar non-toksik için Bunun yanı sıra, geçmişteki kurşun ya da tükenmiş uranyum ile karşılaştırıldığında, tungsten alaşımı, bu durumda daha fazla kabul görür.

Tungsten alaşımları hem tıbbi ve endüstriyel ortamlarda radyasyon kalkanı uygulamaları için en iyi seçenek olduğunu. Geleneksel radyasyon kalkanı malzemelere kıyasla, tungsten alaşımları radyasyon kalkanı mükemmel değer sağlar. Bir yüksek yoğunluklu alaşım 1/3 daha az malzeme kullanılarak kurşun gibi aynı enerji emilimi sağlayabilir. İnsanlar tungsten alaşımın güvenilir radyasyon kalkanı özelliklerinden yararlanarak.

Bizim tungsten alaşımları radyasyon kalkanları radyoaktif kaynak kapları, gama radyografi, kalkan ve endüstriyel enstrümantasyon için kullanılır. radyasyon kalkanı, kanser tedavisi, hem de radyoaktif enjeksiyonlar için enjektör koruma siperleme kolimatör ve radyasyon olarak görev yapmaktadır.
Chinaungsten tungsten alaşım radyasyon koruyucu, zararlı radyasyon en iyi koruma sağlayacak verir. AMS 21014 ve ASTM B777 malzeme standardına toplantı, biz senin özelliklerine göre CNC bitmiş işleme ile tungsten alaşım radyasyon kalkanı sunabilir.

çizimleri veya özellikleri ile bizimle irtibata geçmekte tereddüt etmeyiniz. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen e-mail adresi sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com. Ayrıca çağırabilirsiniz 0086 592 5129595/5129696/5127878.

İlgili Bağlantılar: tungsten Alaşım | Tungsten Ağır Metaller | Tungsten Alaşım Avantajları
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved