ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (A-B)

Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (A-B)

Bu sayfa radyasyon bilim, tungsten radyasyon kalkanı yönlerini tanımlamak için kullanılan genel terimlerin bir listesini sağlar. aşağıda Radyasyon terimleri ve tanımları.

Radyasyon terimleri ve tanımları 1-Aktivasyon
nötron, proton, ya da diğer radyasyon türleri ile istikrarlı bir elemanı bombardıman ederek bir radyoizotop yapma süreci.

Radyasyon terimleri ve tanımları 2-Anlaşma Devlet
Devlet bu devlet içinde yan ürün, kaynak ve özel nükleer malzemenin küçük miktarlarda kullanımını düzenleyen altında Nükleer Düzenleme Komisyonu ile bir anlaşma imzaladı bir devlet.

Radyasyon terimleri ve tanımları 3-Hava Örnekleme
Numunelerin toplanması varlığını tespit etmek için, ve / veya uçucu veya katı radyoaktif malzeme, radyoaktif olmayan parçacık halinde madde ya da havaya çeşitli kimyasal kirleticilerin miktarını ölçmek.

Radyasyon terimleri ve tanımları 4-Havadan Radyoaktivite Alanı
tamamen veya kısmen lisanslı malzemeden oluşan havadaki radyoaktif maddeler, mevcut olduğu bir oda, kasa veya alan. Bu (1) türetilmiş hava konsantrasyon sınırlarını aşmak ya da (2) bireysel alanda mevcut olan saatlerde, aşan solunum koruma olmadan bölgede tek bir şimdiki zamanda neden misiniz konsantrasyonlarda var, yıllık limit yüzde 0,6 üzerinde alımı veya 12 türetilmiş hava konsantrasyonu saat.

Radyasyon terimleri ve tanımları 5-Alara
kısaltmasıdır "Makul Başarılabilir As Low." Bu kadar pratik olarak doz sınırlarının altında iyonizan radyasyona maruz kalma korumak için her türlü makul çabayı ifade eder. Lisanslı etkinlik dikkate teknolojisini alarak üstlenilen amacına ile tutarlı olması, teknolojinin durumuna ilişkin gelişmeler ekonomi, ilgili iyileştirmeler ekonomisi, kamu sağlığı ve güvenliği ve toplumsal diğer faydaları ve sosyoekonomik faktörler. Bu araçlar kamu yararına nükleer enerjinin kullanımı ve lisanslı malzemeler ile ilgili olarak bulunmaktadır.

Radyasyon terimleri ve tanımları 6-Alfa Parçacık
Bir pozitif yüklü parçacık bazı radyoaktif elementlerin çekirdekleri kendiliğinden atılır. Bu 4 bir kütle numarası ve +2 arasında bir elektrik yükü olan bir helyum çekirdeği ile aynıdır. Düşük nüfuz gücü ve kısa bir aralık (havada birkaç santimetre) sahiptir. en enerjik alfa parçacığı genellikle cildi kaplayan hücrelerin ölü katmanları nüfuz başarısız olur ve kolayca bir kağıda tarafından durdurulabilir. vücudun içinde biriken radyonüklitlerin yaydığı zaman alfa parçacıkları bir sağlık riski çok daha fazla temsil etmektedir.

Radyasyon terimleri ve tanımları Alımı 7-Yıllık Sınırı (ALI)
Bir yıl içinde solunum veya sindirim yoluyla bir yetişkin radyasyon işçisinin vücuda alınan radyoaktif madde izin miktarının elde edilen sınır. ALI 5 rem (0.05 sievert) kararlı bir etkili doz eşdeğeri ya da herhangi bir 50 rem (0.5 sievert) kararlı bir doz eşdeğer ya neden olur referans adam tarafından bir yıl içinde belli bir radyonüklit alımının küçük değeri tek tek organ veya doku.

Radyasyon terimleri ve tanımları 8-Atom
bölünmüş ya da kimyasal araçlarla kırılamaz bir elemanın küçük partikül. Bu çekirdek denilen proton ve nötronların bir merkezi çekirdeğe sahiptir. Elektronlar çekirdeğin çevresindeki bölgede yörüngelerde dönmektedir.

Radyasyon terimleri ve tanımları 9-Atom Enerjisi
Enerji Nükleer reaksiyonlarda yayınladı. Bir nötron kırılmasını kadar başlatır veya daha küçük parçalara (fisyon) içine bir atom çekirdeğinin bölünmesi ile veya iki çekirdek ısı (füzyon) derecelerinin milyonlarca araya zaman zaman özel ilgi açığa çıkan enerjidir. Daha doğru bir nükleer enerjiyi denir.

Radyasyon terimleri ve 10-Atom Enerjisi Komisyonu tanımlar
1946 yılında oluşturulan federal ajans, geliştirme yönetmek kullanmak ve askeri ve sivil uygulamalar için nükleer enerjinin denetim için. 1974 Enerji Yeniden Yapılandırma Yasası ile kaldırılmış ve Enerji Araştırma ve Geliştirme İdaresi (ABD Enerji Bakanlığı'nın bir parçası olan) ve ABD Nükleer Düzenleme Komisyonu tarafından başarılı.

Radyasyon terimleri ve 11-Atom Numarası Definition
olumlu sayısı bir atomun çekirdeğindeki proton ücret.

Radyasyon terimleri ve 12-Azaltım tanımlar
Zayıflatma parçacıkları veya bir madde vücuda giren fotonların sayısı emme ve saçılma ile azaltılır işlemdir.

Radyasyon terimleri ve 13-Plan Radyasyon tanımlar
kozmik kaynaklardan Radyasyon; nükleer patlayıcı cihazların test çevreye var doğal olarak (kaynak veya özel nükleer malzeme bir çürüme ürünü olarak hariç) radon içeren radyoaktif maddelerin, ve küresel serpinti meydana. Bu kaynak, yan ürün veya Nükleer Düzenleme Komisyonu tarafından düzenlenen özel nükleer malzeme radyasyon içermez. arka plan radyasyonun tipik alıntı ortalama bireysel maruziyet yılda 360 miligram olduğunu.

Radyasyon terimleri ve 14-Becquerel tanımları (Bq)
saniyede bir parçalanma eşit radyoaktif bozunma birimi. Becquerel'in "SI" birimleri olarak adlandırılır radyasyon üniteleri, uluslararası sistemde kullanılan radyoaktivite temel birimdir. 37 milyar (3.7 × 1010) becquerels=1 curie (Ci).

Radyasyon terimleri ve 15-Beta Parçacık tanımlar
1/1837 bir protonun eşit bir kitle ile radyoaktif bozunma sırasında çekirdekten yayılan yüklü bir parçacık. Negatif yüklü bir beta parçacığı bir elektron aynıdır. Pozitif yüklü bir beta parçacığı pozitron olarak adlandırılır. dış kaynaklardan beta radyasyonu büyük miktarda maruz kalmak cilt yanıklarına (eritem) neden olabilir. cesedi girerseniz beta yayıcılar da zararlı olabilir. metal veya plastik ince levhalar beta parçacıkları vermeyebilir.

Radyasyon terimleri ve 16-biyo-deney tanımlar
çeşitleri, miktarlar veya konsantrasyonlar belirlenmesi ve bazı durumlarda, direk ölçüm ile insan vücudunda radyoaktif madde konumları, ister (in vivo sayım) ya da analiz ve atılır veya kaldırılan malzeme değerlendirilmesi (in vitro) ile insan vücudu

Radyasyon terimleri ve 17-Biyolojik yarılanma ömrü tanımlar
ortadan kaldırmak için, bir insan olduğu gibi bir biyolojik sistem için gereken süre, doğal süreçlerle, (örneğin, bir radyoaktif madde gibi) bir madde miktarının yarısı bu girmiştir.

Radyasyon terimleri ve 18-Buildup Factor tanımlar
miktar toplam değeri ilgi noktasında değerlendirilen hangi faktör yalnızca birincil radyasyon ile ilişkili değerini aşıyor. toplam değeri ikincil radyasyonlar özellikle dağınık radyasyon içerir. birikimini faktörü en sık iyonize fotonlar için kullanılır ve çeşitli miktarlarda-örn., doz kerma, akıcılığa için geçerli olabilir.

Radyasyon terimleri ve 19-ÜRÜNÜDÜR tanımlar
Yan ürün (özel nükleer malzeme hariç) herhangi bir radyoaktif madde üreten veya (bir reaktörde olduğu gibi) özel nükleer malzeme kullanılarak sürecine, radyasyon olayına maruz kalma halinde vermiştir, veya radyoaktif tarafından yapılan (1) 'dir; ve (2) atık veya cevherden uranyum veya toryum çıkarma ya da konsantrasyon tarafından üretilen atıklar.

Eğer tungsten radyasyon kalkanı ya da radyasyon terimleri ve tanımları içinde herhangi bir ilgi varsa, bize e-posta çekinmeyin: sales@chinatungsten.com veya bizi ile çağrı: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Biz hizmetinizdeyiz.

İlgili Bağlantılar: tungsten Alaşım | Tungsten Alaşım N Karbür | Tungsten Alaşım Avantajları
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved