ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (K-P)

Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (K-P)

Bu sayfa radyasyon bilim yönlerini tanımlamak için kullanılan genel terimlerin bir listesini sağlar. Aşağıda tungsten radyasyon kalkanı terimler ve tarifler vardır.

Kilo-

1.000 veya 10³ bir temel birim çarpar bir önek.

Düşük seviyeli atıklar

Düşük seviyeli radyoaktif atıklar (LLW) atıkların geniş bir yelpazede için kullanılan genel bir terimdir. Sektörler, hastaneler ve tıp, eğitim veya araştırma kurumları; özel veya kamu laboratuvarları; ve radyoaktif maddeleri kullanarak nükleer yakıt çevrimi tesisleri (örneğin, nükleer güç reaktörleri ve yakıt üretim tesisleri) normal operasyonların bir parçası olarak düşük seviyeli atıklar oluşturur. Bu atıklar, çok sayıda fiziksel ve kimyasal form ve kirlenme seviyelerine oluşturulur.

Mega-

1.000.000 veya 10-6 bir temel birim çarpar önek.

Mega Curie

Bir milyon (10-6) curie.

Mikro-

bir milyon parça (10-6) içine temel birimi bölen bir önek.

mikroküri

Bir curie biri milyonuncu (10-6).

değirmen atık

Bir değirmende Yellowcake içine uranyum cevherinin işlenmesi doğal olarak radyoaktif kalıntı. Öğütme işlemi uranyum, artıkları veya atıklarının yaklaşık 93 yüzde kurtarır rağmen, uranyum, toryum, radyum, polonyum ve radon dahil olmak üzere birçok doğal olarak oluşan radyoaktif elementler içerir.

Milli-

1000 (10-3) tarafından temel bir birim bölen bir önek.

milirem

Bir rem binde biri. (1 mrem=10-3 rem)

molekül

atomlu bir grubu, aşağıdaki kimyasal kuvvetler ile bir arada tutulur. Molekül başına mevcut ve kimyasal özellikleri, tüm tutabilen bir bileşiğin en küçük birimdir.

cüce

bir milyar (10-9) tarafından temel bir birim bölen bir önek.

Nanocurie

Bir curie milyarda biri (10-9).

doğal uranyum


Uranyum doğada bulunduğu gibi. Yaklaşık yüzde 0.7 uranyum-235, 99.3 yüzde uranyum-238 ve uranyum-234 bir iz içerir.

Nötron

biraz protonun daha büyüktür ve hidrojenden daha ağır, her atom çekirdeğinde bulunan bir kütleye sahip bir yüksüz temel parçacık.

nötron yakalama

Bir atom çekirdeği emer ya da bir nötron yakalar süreçtir.

soygazlar

kolayca diğer elementlerle kimyasal bileşimi girmez bir gaz kimyasal element. Bir atıl gaz. Örnekler helyum, argon, kripton, ksenon ve radon bulunmaktadır.

Sigara Stokastik etki


Sağlık etkileri, şiddeti doz değişir ve bunun için bir eşik mevcut olduğuna inanılmaktadır. Olmayan etkileri, genel olarak kısa bir süre boyunca nispeten yüksek bir doz aldıktan kaynaklanmaktadır. Eritemler (kızarıklık) ve radyasyon ile endüklenen katarakt oluşumu stokastik etkisinin bir örnektir. Bu terim Deterministik Etkisi almıştır.

NORM

Doğal Radyoaktif Malzeme meydana gelen için kullanılan bir kısaltmadır. Doğal olarak oluşan radyoaktif maddeler hemen hemen tüm kayalar, mineraller ve toprakta yaygındır. Doğal olarak uranyum, toryum ve potasyum bir radyoaktif izotop az miktarda içerir. Bitkiler ve hayvanlar da doğal radyoaktif; atmosferde kozmik ışın etkileşimlerin oluşturduğu radyoaktif potasyum küçük (ama ölçülebilir) düzeyleri hem de radyoaktif karbon (C-14) ve hidrojen (trityum ya da H-3) ihtiva etmektedir.

Nükleer enerji

bir nükleer reaksiyon (fizyon ya da füzyon) ya da radyoaktif bozunma tarafından serbest enerji.

nükleer güç


Bir atom çekirdeğinin içindeki parçacıkları bir arada tutan güçlü bir kısa menzilli çekici güç.

Nükleer enerji santrali

gücünü (ısı) kaynağı olarak nükleer reaktör kullanarak bir elektrik üretim tesisi.

çekirdek

Bir atomun küçük, orta, pozitif yüklü merkezi çekirdek. Tek bir proton vardır sıradan (ışık) hidrojen çekirdeği hariç, tüm atom çekirdeklerinin proton ve nötronları hem içerirler. proton sayısı da belirli bir atomu kimyasal element belirleyen toplam pozitif yük, ya da atom sayısını belirler. Bu, belirli bir kimyasal elementin bütün atomları çekirdeklerindeki proton aynı sayıda, söylemektir. nötron ve proton sayısı kütle numarası denir.

Nüklidin

herhangi bir elemanın, bilinen herhangi bir izotop kararlı ya da kararsız ya genel bir terimdir. Tek bir eleman izotopları olabilir Oysa birden fazla elemanın izotopları söz konusu olunca, doğru terim nüklid olduğunu. Bir radyonüklid nüklid dengesiz olduğunu.

ebeveyn

radyoaktif bozunma veya parçalanma üzerine belirli bir nüklidle (çürüme ürün veya kızı) verir bir radyonüklid.

Periyodik tablo


atom sayısının artırılması amacıyla kimyasal elementlerin bir aranjman. benzer özelliklere elemanları diğer getirili gruplar ya da elemanların aileleri altındaki bir yerleştirilir. Her bir grup içinde, genel olarak, her bir grup içindeki kimyasal davranış benzerlik, orada kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip bir varyasyonu, ancak.

Personel takibi


Taşınabilir anket metre kullanımı bireyin radyasyon dozunu belirlemek için varlığını veya radyoaktif kirlenme miktarı bir birey üzerinde, ya da bir dozimetrenin kullanımını belirlemek için.

Foton


bir enerji kuantum (veya paket) elektromanyetik radyasyon şeklinde yayılan. Gama ışınları ve X ışınları fotonların örnekleridir.

pico-


bir trilyon (10-12) tarafından temel bir birim bölen bir önek.

Picocurie


Bir curie biri trilyonda (10-12).

Plütonyum (Pu)


atom numarası 94. Onun en önemli izotop ile ağır radyoaktif, insan yapımı metalik element bölünebilir plütonyum-239 uranyum-238 nötron ışınlaması ile üretilir, iki aşamalı bir çürüme izlemektedir. Doğada sadece eser miktarlarda bulunur.

Cep dozimetre

doğrudan iyonlaştırıcı radyasyona maruz ölçen bir birey tarafından giyilen küçük iyonizasyon algılama cihazı.

oransal sayaç

elektronik bir algılama sistemi radiation.Tungsten radyasyon kamuflaj iyonize bir gaz ile doldurulmuş bir boru içinde oluşan iyonların sayısına orantılıdır darbeleri alan olan bir radyasyon aracı radyasyon bizi korumak için kullanılır.

Proton

Bir atomun çekirdeğinde bulunan bir ilköğretim nükleer parçacık. Proton tek bir olumlu elektrik yüküne sahiptir.

Tungsten alaşım böyle absorbe yüksek radyasyon, yüksek yoğunluklu, küçük hacimli gibi pek çok özelliklere sahip için, tungsten radyasyon ekranlama yapmak için en iyi malzemedir, etc.Tungsten radyasyon kamuflaj yaygın birçok alanda kullanılmaktadır.

Eğer tungsten radyasyon kalkanı olarak herhangi bir ilgi varsa, bize e-posta çekinmeyin: sales@chinatungsten.com veya bizi ile çağrı: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Biz hizmetinizdeyiz.

İlgili Bağlantılar: tungsten Alaşım | Tungsten Alaşım N Karbür | Tungsten Alaşım Avantajları
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved