ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten Alaşım Avantajları

Tungsten Alaşım Avantajları

Tungsten Alaşım Avantajları

Ağır alaşımlar genellikle W-Ni Fe veya W-Ni Cu, hatta W-Ni-Cu-Fe oluşan iki fazlı kompozit sahip refrakter metaller vardır Volfram, bazı tungsten alaşım da vb Co, Mo, Cr içerir çok yüksek bir erime noktasına sahip olan ve iki kez çelik bir yoğunluğa sahiptir ve kurşun daha fazla% 50 daha ağırdır. Konvansiyonel ağır alaşımlarında Tungsten içeriği 97% .Bu yüksek tungsten faz içeriği% 90 arasında değişmektedir yüksek yoğunluğu nedeni budur.
En önemli tungsten alaşım avantajları bazı alanlar biraz ama ağır parçalara ihtiyaç içinde özellikle askeri savunma için, kullanılan olabilir ve mermiler çok önemli bir rol oynar anlamına yüksek yoğunluklu, o küçük birimdir.

ağır alaşım tungsten tungsten alaşım küptungsten alaşımlı silindir 

tungsten ağır alaşım için temel özellikleri aşağıdaki gibi bize tungsten alaşım avantajları göstermek şunlardır:
1 - Yüksek Yoğunluklu: maksimum yoğunluk% 98 W W ve gereksinimleri ile tam uyum içinde% 80 tungsten içeriği ile / m3 19G daha yüksek olabilir.

2 - Yüksek Erime Noktası: 3422 ° C, 6192 F ve en yüksek kopma mukavemeti en yüksek erime noktası.

3 - Mükemmel Sertlik: 24 HRC 36 HRC, hatta sıcak dövme ile 40 HRC üzerinde.
4 - Üstün Direnci Giymek: mükemmel giyen direnci, hatta CO2, H2S, Cl konsantrasyonu yüksek olan korozyon ortamlarında.
5 - Yüksek Nihai Çekme Dayanımı: Neredeyse yayımlandı Askeri ya da diğer yüksek teknoloji kullanılan ürünler için mükemmel özellikleri.

6 - Yüksek Sıcaklık Direnci: Optimum parametreler zaman 50dakika, bağlama basıncı 7.5MPa yapıştırılması ve hız 5K / dak soğutma, yapıştırma sıcaklığı 1403K olarak elde edilmiştir.

tungsten alaşım

7 - Toksik ve Çevre Dostu: kurşun ile karşılaştırıldığında, tungsten ağır alaşım ideal, çevre müttefiki dostu olduğunu ve zehirsiz olduğunu.

8 - İyi Korozyon Direnci: korozyon direnci kükürt kavanoz mandrel; salmastra kutusu ve diğer ürünler, gelişmiş ürünün korozyon direnci ve aşınma direnci uluslararası ileri düzeye ulaşmıştır.

9 - Şey İşlenebilirlik: nispeten makineye kolay ve kaplama ya da korozyon korumasını geliştirmek için boyanabilir.

10 - Yüksek Radyasyon Adsorpsiyon Yeteneği: Aynı ağırlıkta, yüksek yoğunluklu alaşım 1/3 daha az yer kullanarak kurşun gibi aynı enerji emilimi sağlayabilir.

11 - Yüksek Darbe Direnci ve Çatlak Direnç: Bir malzemenin kırılması önce emebilir hacim başına enerji miktarı olarak tanımlanır.

Eğer tungsten alaşım avantajları hakkında herhangi bir soru varsa bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Bizim e-posta adresi sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com.Sen bizi arayabilirsiniz: 0086 592 5129595/5129696/5127878.

İlgili Bağlantılar: Volfram alaşımları | Tungsten Alaşım imalatı Süreci | Tungsten Alaşım Üretici
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved