ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (E-F)

Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (E-F)

Bu sayfa radyasyon bilim yönlerini tanımlamak için kullanılan genel terimlerin bir listesini sağlar. Aşağıda terim ve tanımları koruyucu radyasyondur.

Etkili yarı ömrü

canlı bir organizmada biriktirilmiş bir radyonüklid miktarı için gereken süre, radyoaktif bozunma ve biyolojik eliminasyon birleştirilmiş etkisinin bir sonucu olarak yüzde 50 azaldığı için.

Elektromanyetik radyasyon

elektrik veya manyetik alanların değişmesinden kaynaklanan bir yolculuk dalga hareketi. nispeten uzun bir dalga boyuna radar ve radyo dalgaları bilinen kısa bir dalga boyunda X ışınları (ve gama ışınları) elektromanyetik radyasyon aralığı türleri, ultraviyole ile, görünür ışık ve enfraruj bölgeleri. Sadece elektromanyetik radyasyon yüksek enerji (yüksek frekans / kısa dalga boyu) formları iyonlaştırıcı vardır. Böyle görünür, kızılötesi, radar ve radyo dalgaları gibi düşük enerji aralıkları, radyasyon, iyonlaştırmayan vardır.

Elektron

negatif yük ve protonun o 1/1837 bir kütleye sahip bir temel parçacık. Elektronlar atomun pozitif yüklü çekirdeği çevreleyen.

eleman

kimyasal özelliklerini değiştirmeden daha bozuldu olamaz bilinen kimyasal maddelerden biri. Bazı örnekler, hidrojen, azot, altın, kurşun ve uranyum da dahildir. Elementlerin periyodik tabloya bakın.

poz

gevşek kullanılan genel bir terim bir kişinin iyonizan radyasyona maruz kalma sonucu aldığı neyi ifade etmek.

dış radyasyon

maruz kaynağı dışında olduğu durumda, bu vücut dışında, bir.

eller ve ayaklar

elleri, kolları, dirsekler, ayaklar, dizler, diz altında bacaklar, ayak bilekleri ve (daha az kan yapıcı organlara içerirler ve enerji emilimi için daha küçük hacimli olması nedeniyle bu bölgelerde izin verilen radyasyon maruz kalma tüm vücut genellikle daha büyüktür).

Film rozeti

personel izleme amacıyla radyasyona maruz iyonizan ölçümü için kullanılan fotoğraf filmi. Film rozet farklı hassasiyetleri, iki ya da üç film içerebilir, ve radyasyon türlerinden filmin bir parçası korur bir filtre de içerebilir.

bölünebilir malzeme

bazen bölünebilir maddelerin eş anlamlı olarak kullanılsa da, bu terim daha kısıtlı bir anlam kazanmıştır. Yani, termal (yavaş) nötronlar tarafından bölünebilir olan herhangi bir malzeme. Üç ana bölünebilir malzeme uranyum-233, uranyum-235 ve plütonyum-239 bulunmaktadır.

Fisyon (fisyon)

en az iki başka çekirdekleri bir atom (genellikle ağır bir elemanın) çekirdeğinin bölme ve enerjisinin nispeten büyük miktarda serbest bırakılması. İki ya da üç nötron genellikle dönüşüm bu tip sırasında serbest bırakılır.

Bölünme gazları

gaz halinde mevcut olanlar fisyon ürünleri. nükleer güç reaktörlerinde, bu kripton ve ksenon gibi öncelikle asal gazlar bulunmaktadır.

fisyon ürünleri

ağır elementlerin fisyon oluşturduğu çekirdek (fisyon parçaları), artı radyoaktif fisyon parçaları sonraki bozunma ürünlerinin oluşturduğu nuclides.

bölünebilir malzeme

Yaygın bölünebilir malzeme ile eşanlamlı olarak kullanılan bu terimin anlamı gibi uranyum-238 olarak hızlı nötronlar tarafından fissioned edilebilir malzeme içerecek şekilde genişletilmiştir.

Füzyon reaksiyonu

Bir Reaksiyon en az bir ağır, Daha dayanıklı çekirdeği, iki hafif ve daha az stabil çekirdek kombinasyonu ile elde edilir. Bu tip reaksiyonlar muazzam örneğin enerji bültenleri, güneşten ısı sorumludur.

Eğer ürün ile ilgileniyorsanız, e-posta yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin: sales@chinatungsten.com veya telefonla: 0086 592 5129696.

İlgili Bağlantılar: tungsten Alaşım | Tungsten Alaşım N Karbür | Tungsten Alaşım Avantajları
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved