ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (Q-R)

Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (Q-R)

Bu sayfa radyasyon bilim yönlerini tanımlamak için kullanılan genel terimlerin bir listesini sağlar. Aşağıdaki şartları ve tanımı koruyucu tungsten alaşım radyasyon.

kalite faktörü
absorbe doz (rad veya gri) tüm iyonlaştırıcı radyasyona maruz dokuya biyolojik hasar (rem veya Sievert) için ortak bir ölçekte, ifade eden bir miktar elde etmek için çarpılır gereken hangi faktör. Böyle alfa parçacıkları gibi radyasyon bazı türleri, biyolojik olarak daha zararlı hem absorbe doz eşit olduğunda radyasyon diğer tür daha dokuyu yaşamak çünkü tungsten alaşım radyasyon kalkanı kullanılır. terim, kalite faktörü, artık radyasyondan korunma önerileri son sisteminde "radyasyon ağırlık faktörü" yerini almıştır.


herhangi bir ortam (örneğin, su, doku, hava) 'de kaplanan iyonlaştırıcı radyasyon (örneğin, alfa, beta, gama, nötronlar, vs.) herhangi bir tür enerji miktarını olduğu ifade emilen dozu geliştirilen bir birim. Bir rad dozu doku emici gramı başına 100 erg (enerjinin küçük, fakat ölçülebilen bir miktar) emme eşdeğerdir. rad SI birim sistemi (1 gri=100 rad) gri yerini almıştır.

radyasyon alanı
aracılığıyla radyasyon nüfuz kaynağından veya herhangi bir yüzeyden 30 santimetre bir saat içinde 5 miligram (0.05 miliSievert) daha yüksek radyasyon seviyeleri ile herhangi bir alan.

Radyasyon algılama cihazı
algılar ve iyonize radyasyon özelliklerini gösteren bir cihaz.

Radyasyon hastalık (sendrom)
iyonlaştırıcı radyasyona aşırı maruz kalma (büyüktür 200 rad veya 2 gri) tüm vücut (veya büyük bir kısmının) kaynaklanan radyasyon hasarı olarak bilinen hastalık, karakterize belirtiler karmaşık. bu belirtilerin erken saç dökülmesi (epilasyon), kanama, ağız ve boğaz iltihabı, ve enerji genel kaybı takip edebilir bulantı, yorgunluk, kusma ve ishal vardır. radyasyona maruz kalma yaklaşık 1.000 rad (10 gri) veya daha fazla olmuştur şiddetli durumlarda, ölüm, iki ila dört hafta içinde ortaya çıkabilir.

Radyasyon kaynağı
Genellikle kapalı bir radyasyon (uzay gemisi kullanılan olduğu gibi) piller için bir güç kaynağı olarak, teleterapi ve endüstriyel radyografi kullanılan kaynak veya endüstriyel göstergeleri türlerinde. Bu tür hızlandırıcılar ve radyoizotop jeneratörleri ve doğal radyonükleidlerin olarak Makineleri, kaynaklar düşünülebilir.

radyasyon standartları
Doz ve ulaşım oranı sınırlarını, izin konsantrasyonları, kuralları kullanım için, yönetmelik doz, endüstriyel radyasyon kontrolü ve yasal veya düzenleyici güvenli kullanım için araç ve iyonlaştırıcı radyasyon uygulaması tarafından kurulan radyoaktif madde kontrolü için düzenlemeler.

Radyasyon uyarı sembolü
Radyoaktif maddelerin belirli miktarda mevcut veya radyasyon belirli dozlarda nerede alınabilecek nerede gösterilmesi gerekir sarı bir arka plan üzerinde bir resmi reçete sembolü (bir kırmızı ya da siyah yonca).

Radyasyon ağırlık faktörü
absorbe doz (rad veya gri) tüm iyonlaştırıcı radyasyona maruz dokuya biyolojik hasar (rem veya Sievert) için ortak bir ölçekte, ifade eden bir miktar elde etmek için çarpılır gereken hangi faktör. Böyle alfa parçacıkları gibi radyasyon bazı türleri, biyolojik olarak daha zararlı hem absorbe doz eşit olduğunda radyasyon diğer tür daha dokuyu yaşamak için vardır çünkü kullanılır. Bu radyasyondan korunma önerileri son sisteminde vadeli kalite faktörünü değiştirir.

radyoaktif kirlenme
o istedi olmayan herhangi bir yerde radyoaktif madde birikimi.

radyoaktif serisi
istikrarlı bir nüklit sonuçları kadar başka nüklidle radyoaktif parçalanma tarafından dönüştüren her biri nüklitlerin ardına. ilk üyesi, ebeveyn olarak adlandırılan ara elemanların çürüme (veya kızı) ürünleri denir, ve son kararlı üye son ürün olarak adlandırılır.

radyoaktivite
radyasyon kendiliğinden emisyonu ile kararsız bir çekirdeğin bir dönüşüm geçirmekte süreci, genel olarak alfa veya beta parçacıkları, genellikle kararsız bir radyonüklidin çekirdekten, gama ışınları ile eşlik etti. Genellikle radyoaktif madde radyasyon yayan hızını ifade etmek için de kullanılır. birim, geleneksel sistemde birim veya Curies SI sisteminde becquerels birimleri olarak ölçülmüştür.

radyografi
iyonlaştırıcı radyasyon etkisi ile fotoğraf filmi üzerinde bir gölge görüntü verme.

radyoizotop
radyasyon yayan, bozunur ya da kendiliğinden parçalanan bir elemanın bir kararsız izotop. Yaklaşık 5.000 doğal ve yapay radyoizotopları tanımlanmıştır.

radyolojik inceleme
koşulları belirli bir kümesi altında üretim, kullanım veya radyoaktif maddelerin varlığını eşlik radyasyon tehlikeleri değerlendirilmesi. Böyle bir değerlendirme alışıldığı tutulabilir malzeme ve ekipman, ölçümleri veya radyasyon seviyeleri tahminlerinin tasarruf fiziksel anket ve malzeme veya ekipman beklenen veya olası değişikliklerden kaynaklanan tehlikeleri tahmin etmek bu materyallerin etkileyen süreçlerin yeterli bilgi içerir .

Radyoloji
x ışınları ve radyoizotoplar dahil radyant enerji tanı ve tedavi uygulamaları ile uğraşan tıp dalı.

radyonüklid
Bir radyoizotop.

Radyoduyarlılık
radyasyon zararlı etkisine hücre, doku, organ, organizma ya da diğer maddelerin göreli duyarlılık.

Radium (Ra)
A radioactive metallic element with atomic number 88. As found in nature, the most common isotope has a mass number of 226. It occurs in minute quantities associated with uranium in pitchblende, carnotite, and other minerals.

Radon (Rn)
bilinen ağır gazlardan biridir radyoaktif bir element. Atom numarası Bu radyum ve toryum bir kızı 86 olduğunu.

referans adam
Bir kişi ortalama bir bireyin anatomik ve fizyolojik özelliklere sahip olduğu varsayılır. İç dozu değerlendirilmesinde hesaplamalarda kullanılan bu varsayılan özellikleri (aynı zamanda "Standart Adam" denebilir)

rem (Röntgen Eşdeğer Man)
İnsanlarda iyonize radyasyonun etkilerini ölçen birimlerinin geleneksel sisteminde bir birim.

Risk
birçok sağlık alanları, risk yaralanma, hastalık veya ölüme maruz olasılığını ifade eder. Risk bir (zarar veya yaralanma kesinlikle meydana gelecektir) risk bizi koruyabilir .Tungsten alaşım radyasyon kalkanı sıfır (hiçbir yaralanma veya oluşacak zarar) arasında değişen bir değer olarak ifade edilebilir.

Oda dönüş
radyasyon kaynağı içeren odasında ilgi noktaya ulaştığında oda yüzeylerinden yansıyan radyasyon ölçüde geçerlidir Bir dönem; en sık radiation.Tungsten alaşım radyasyon kalkanı yaygın olarak tıbbi alanlarda kullanılan nötron için de geçerlidir.

Tungsten alaşım tungsten alaşım radyasyon kalkanı haline getirmek çok popüler, biz tungsten alaşım radyasyon kalkanı bileşenlerinin farklı sağlayabilir.

Eğer tungsten alaşım radyasyon kalkanı olarak herhangi bir ilgi varsa, bize e-posta çekinmeyin: sales@chinatungsten.com veya bizi ile çağrı: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Biz hizmetinizdeyiz.

İlgili Bağlantılar: tungsten Alaşım | Tungsten Alaşım N Karbür | Tungsten Alaşım Avantajları
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved