ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten Alaşım imalatı Süreci

Tungsten Alaşım imalatı Süreci

Tungsten alaşım ürün genellikle W-Ni Fe veya W-Ni Cu, hatta W-Ni-Cu-Fe karışımı, bazı tungsten alaşım da Co, Mo, Cr oluşabilir. Karıştırma işleminden sonra, basılı ve daha sonra sinterlenmiş edilmesi.

mikser yuvarlanan tungsten alaşımModern tungsten alaşım üretim süreci Yöntemi Sheltie çözülür ve volfram bir soda veya konsantre NaOH solüsyonu kullanılarak, bir alkalin basıncı sindirimi ile yoğunlaşmaktadır. bir amonyum tungsten çözeltisine dönüştürülmektedir önce elde edilen sodyum tungsten çözeltisi, çökeltme ve süzme ile saflaştırılmıştır. Bu aşama, çözücü ekstraksiyonu ya da iyon değiştirme reçineleri ile özel olarak gerçekleştirilir.


Ağır alaşımlar son derece yüksek erime noktası, tungsten değirmen ürünleri (levha, çubuk, tel, iğne) tungsten nedeniyle tozundan imal ve ergitme ve döküm yoluyla edilir.

tungsten alaşım ekstrüzyon makinesitoz metalurji ana tungsten alaşım üretim sürecidir. Tungsten alaşım tozu (konsolide) sinterlenmiş, parça içine preslenmiş ve istenen forma (rulo, dövme, swaged, veya tel çizilmiş) çalıştı.
Bu teknoloji seramik işleme benimsenen ve 20. yüzyılın şafağında tungsten filamentler seri üretimi için ilk ilk kez kullanıldı.

Tozlar metalürji tungsten alaşım üretim süreci
çeşitli bileşenlerini üretmek için toz formunda metal işlemini, bir besleme stokunun tungsten üretim teknolojileri, bir aile içerir. Bu üretim teknolojileri genellikle tüm içeren veya aşağıdaki işlem adımlarının en:

Tungsten alaşım süreç 1. toz üretimi

Tungsten alaşım süreci-2. tozların karıştırılması
Bu genellikle elementel toz halindeki alaşım eklemeler giriş veya presleme yağlayıcı katılmasını içerebilir.

Tungsten alaşım süreci-3. kompakt forma karışık toz oluşturulması.
baskın konsolidasyon süreci miller veya çekirdek çubuklar, muhtemelen, bir katı araç seti basarak bir kalıp, yumruk oluşan ve kapsar. Bununla birlikte, çok sayıda diğer konsolidasyon işlemleri niş uygulamalarda kullanılır.

Tungsten alaşım süreci-4. kompakt sinterleme bütünlüğünü ve gücünü artırmak için
Bu adım, ana bileşen erime noktasının altında bir sıcaklıkta, genellikle, koruyucu bir atmosfer içinde, malzemenin ısıtılmasını ihtiva etmektedir. Bazı durumlarda, küçük bir parçası sinterleme sıcaklığında sıvı faz oluşturabilir; Bu gibi durumlarda sıvı faz sinterleme olarak tarif edilmektedir. Katı faz ve sıvı faz sinterlemede olan mekanizmalar daha sonraki bir bölümde kısaca tartışılmıştır.

Tungsten alaşım süreci-5. ikincil işlemler
kaplama sinterlenmiş kısmına işler. toz metalurji endüstrisi, bu tür işlemler genellikle "ikincil operasyonlar" olarak adlandırılır.

Genellikle, farklı teknik ve farklı özelliklere olur. tekniği hakkında daha fazla bilgi için, tungsten alaşım üretim süreci ziyaret edin.

Aşağıdaki ekipman üretim sürecinde kullanılan: top kırıcı, mikser, vakum sinterleme fırını yuvarlanan, makine ekstrüzyon, soğuk izostatik presleme ve sıcak izostatik presleme.

Vakum sinterleme fırını presleme sıcak izostatik Makineyi ekstrüzyon tungsten alaşımları presleme soğuk izostatik

Eğer tungsten alaşım üretim süreci hakkında herhangi bir soru varsa bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. E-posta adresisales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com. Ya da bizi arayabilirler 0086 592 5129595/5129696/5127878.

İlgili Bağlantılar: Volfram alaşımları | Tungsten Alaşım Üretici| Tungsten Alaşım Tedarikçiler
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - 2016 ChinaTungsten Online All Rights Reserved