ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
Sorgulama, Öneri, Görüşleriniz ve Nasıl
ev >>Tungsten Alaşım Bilgileri >>Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (G-I)

Tungsten radyasyon kalkanı sözlüğü (G-I)

Bu sayfa radyasyon bilim farklı yönlerini tanımlamak için kullanılan genel radyasyon terimlerinin bir listesini sağlar. Aşağıda radyasyon şartları ve tanımı vardır.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Gamma Radyasyonu

Yüksek enerjili, kısa dalga boylu, bir atomun çekirdeğinden yayılan elektromanyetik radyasyon. Gama radyasyonu sık alfa ve beta partiküllerinin emisyonunu eşlik eden ve her zaman fizyon eşlik eder.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Gama Işınları

Çok nüfuz ve en iyi kurşun veya uranyum gibi yoğun malzemeler, tarafından durdurulmuş veya korumalıdır. Gama ışınları x ışınları benzer.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Gaz Difüzyon Tesisi

uranyumhexaflorür gazı süzülür bir tesis, uranyum-235 uranyum-235 yüzdesini arttırarak, uranyum-238 ayrılır. süreç elektrik büyük miktarda gerektirir.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Geiger-Muller Sayacı

Bir radyasyon algılama ve ölçüm cihazı. Bu bir elektrik voltaj var aralarında elektrot içeren bir gaz doldurulmuş tüp oluşur, ancak hiçbir akım akan. iyonlaştırıcı radyasyon geçer ve pozitif elektrot negatif elektrottan tüp içinde mevcut geçer kısa, yoğun nabız gazı iyonize ve ölçülen veya sayılmaz. saniyede darbe sayısı iyonize etkinlik boru içinde sıklıkta olduğu hızının bir göstergesidir. 1920'lerde icat Hans Geiger ve W. Mueller için seçildi. Bazen bir Geiger sayacı veya G-M sayacı sadece adlandırılır ve en yaygın olarak kullanılan taşınabilir radyasyon terimi aracıdır edilir.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Gri (Gy)

radyasyon dozunun sistemi (SI) Birim doku birim kütlesi başına emilen enerji ışın cinsinden ifade edilir. gri absorbe doz birimi ve rad yerini aldı. 1=1 Joule / kilogram gri ve ayrıca 100 rad eşittir.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Half-Life

Belirli bir radyoaktif madde aktivitesinin bir buçuk dolayı radyoaktif bozunma kayıp edildiği zaman. Ölçülen yarılanma ömrü saniyenin milyonda gelen milyarlarca yıl arasında değişmektedir. Ayrıca fiziksel veya radyolojik yarı ömrü denir.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Half-life (biyolojik)

vücut için gerekli olan zaman, biyolojik işlemlerle, malzemenin bir buçuk başlangıçta alınan, ortadan kaldırmak için.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Half-life (efektif)

Zaman radyoaktif bozunma ve biyolojik eliminasyon birleştirilmiş bir sonucu olarak yarı yarıya etkinliğini azaltmak için, bir insan ya da hayvan gibi bir biyolojik sistem içinde ihtiva edilen bir radyonüklit için gereklidir.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Sağlık Fiziği

sağlık tehlikeleri tanıma, değerlendirme ve kontrolü ile ilgili bilim iyonize radyasyonun güvenli kullanımı ve uygulama izin vermek.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Yüksek Radyasyon Alanı

Bir saat içinde, 100 miligram (1 miliSievert), 30 kaynağından santimetre, veya herhangi bir yüzey boyunca iyonizan radyasyon nüfuz den daha fazla dozu oranlarıyla bir alan. Lisanslı tesislerinde Alanları "yüksek radyasyon alanları" ve bu alanlara erişim sıkı kontrol altında tutulur olarak asılmalıdır.

Tungsten alaşım radyasyon dönem Yüksek zenginleştirilmiş Uranyum

Tungsten alaşım radyasyon dönem Yüksek zenginleştirilmiş Uranyum

Tungsten alaşım radyasyon dönem Yüksek seviyeli atık

reaktör yakıtı, (2) yeniden işleme için bir tesiste birinci aşama çözücü ekstraksiyon sistemi ve sonraki ekstraksiyon döngüleri gelen konsantre atıkların çalışmasından kaynaklanan sıvı atık, ışınlanmış (1) ışınlanmış (harcanan) Yüksek seviyeli radyoaktif atıklar (HLW) araçlar reaktör, yakıt, ve bu sıvı atıklar dönüştürülmüş içine (3) katı madde. HLW öncelikle ticari nükleer güç reaktörlerinin taburcu yakıtın şeklindedir. Aynı zamanda savunma faaliyetleri bazı işlenmesi yüksek seviyeli atık ve işlenmesi ticari HLW küçük bir miktar içerir.

Uyarı Simgesi tungsten alaşım radyasyon terimi İyonize Radyasyon-

İyonlaştırıcı Radyasyon-Uyarı-Ek Symbol - Bir radyasyon uyarı sembolü, mevcut yonca sembolü tamamlamak için, Standart # 21482 ISO tarafından yayınlanmıştır. yeni simgesi "Dışarıda Tehlike-dur" mesajıyla evrensel radyasyon uyarı sembolüdür. Radyasyon terimi UAEK Kategori 1, 2 içindir ve 3 kaynaklar ölüm veya ciddi yaralanmalara neden olabilecek tehlikeli kaynakları olarak tanımlanmaktadır. Bir uyarı cihazı sökmeye veya herhangi bir yakın almak için değil gibi, kaynak barındıran cihazda konulmalıdır. Nerede pratik, bunun normal kullanım koşullarında görünmez ama herkes radyasyon terimi cihazı sökmeye çalışırsa görünür olacağını şekilde cihazın kapağının altında yer almalıdır. radyasyon terimi sembol kapı veya konteyner nakliye için uygun değildir.

Tungsten alaşım radyasyon dönem İzotop

çekirdeklerindeki nötronların proton aynı sayıda, ancak farklı sayılar, iki ya da daha fazla atomu biri. Bu durumda, C-12, karbon-13, ve karbon-14 elemanı, karbon izotoplan arasında, her bir izotopun kütle numarası belirten sayılardır. İzotoplar hemen hemen aynı kimyasal özelliklere sahip, ama çoğu zaman, farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Örneğin, C-12 ve C-13-kararlı; Karbon-14 radyoaktif olduğu, yani stabil değildir.

Eğer tungsten alaşım radyasyon dönemde ilgi varsa, e-posta yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin: sales@chinatungsten.com veya telefonla: 0086 592 5129696.

İlgili Bağlantılar: tungsten Alaşım | Tungsten Alaşım N Karbür | Tungsten Alaşım Avantajları
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved