ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
پرس و جو، پیشنهاد، نظر و. بازخورد
خانه >>تنگستن آلیاژ اطلاعات >> تنگستن پرتو سپر واژه نامه(A-B)

تنگستن پرتو سپر واژه نامه(A-B)

این صفحه فهرستی از واژه های کلی که برای توصیف جنبه های علم تابش استفاده می شود، نگستن محافظت از پرتو فراهم می کند. در زیر شرایط تابش و تعاریف.

شرایط تابش و تعاریف 1-فعال سازی
روند ساخت یک رادیوایزوتوپ با بمباران یک عنصر پایدار با نوترون، پروتون، و یا انواع دیگر پرتو.

شرایط تابش و تعاریف 2 را دولت
لت است که یک توافق با کمیسیون نظارت هسته ای که تحت آن دولت استفاده از محصول، منبع، و مقادیر کمی از مواد هسته ای ویژه است که در آن دولت تنظیم را امضا کردند.

شرایط تابش و تعاریف 3-هوا نمونه برداری
جمع آوری نمونه برای تشخیص حضور و / یا برای اندازه گیری مقدار مواد فرار و یا جامد رادیواکتیو، غیر ذرات رادیواکتیو، یا آلاینده های شیمیایی مختلف در هوا.

شرایط تابش و تعاریف 4-هوابرد رادیو اکتیویته منطقه
یک اتاق، محوطه، و یا منطقه که در آن مواد رادیواکتیو موجود در هوا، تشکیل شده تمام یا قسمتی از مواد مجاز، وجود داشته باشد. آن را در غلظت که (1) بیش از محدودیت غلظت هوا به دست آمده و یا (2) دوست در حال حاضر فردی در منطقه بدون حفاظت تنفسی نتیجه بیش از، در طول ساعات فرد در منطقه موجود است وجود دارد، 0.6 درصد از حد ساالنه در مصرف و یا 12 مشتق شده هوا غلظت ساعت.

شرایط تابش و تعاریف 5 آلارا
مخفف و به عنوان کم به عنوان منطقی دست یافتنی است. و این یعنی اینکه هر گونه تلاش منطقی برای حفظ مواجهه با تابش پرتو به عنوان بسیار پایین محدودیت دوز به عنوان عملی است. سازگار با هدف که فعالیت دارای مجوز انجام شده است، با توجه به وضعیت فن آوری باشد، اقتصاد بهبود در رابطه با دولت از تکنولوژی، اقتصاد بهبود در رابطه با منافع را به سلامت و ایمنی عمومی، و دیگر اجتماعی و ملاحظات اجتماعی و اقتصادی. این وسایل را در رابطه با استفاده از انرژی هسته ای و مواد دارای مجوز در جهت منافع عمومی می باشد.

شرایط تابش و تعاریف 6-ذرات آلفا
ذرات با بار مثبت خود به خود از هسته برخی از عناصر رادیواکتیو خارج شده است. این یکسان به یک هسته هلیوم است که دارای یک عدد جرمی 4 و یک بار الکتریکی از 2 است. این قدرت نفوذ کم و برد کوتاه (چند سانتی متر در هوا). این ذره آلفا به طور کلی پر انرژی ترین شکست مواجه خواهد شد به منظور نفوذ به لایه های مرده از سلول های پوشش پوست است و می تواند به راحتی با یک ورق کاغذ متوقف شد. ذرات آلفا نشان دهنده بیش از حد از یک خطر سلامتی زمانی که توسط پرتوزا سپرده داخل بدن منتشر می شود.

شرایط تابش و تعاریف 7-سالانه محدود در ورودی (ALI)
حد مشتق شده برای مقدار مجاز از مواد رادیو اکتیو به درون بدن از یک کارگر تابش بزرگسالان از طریق استنشاق یا بلع در یک سال گرفته شده است. علی مقدار کمتر از مصرف یک رادیونوکلئید داده شده در یک سال توسط انسان مرجع که در هر دو معادل دوز موثر متعهد از 5 REMS (0.05 sievert هستند) و یا یک معادل دوز متعهد 50 REMS (0.5 sievert هستند) به هیچ نتیجه ای است ارگان های فردی و یا بافت.

شرایط تابش و تعاریف 8 اتم
کوچکترین ذره یک عنصر که نمی تواند تقسیم شود و یا تا به وسیله مواد شیمیایی شکسته. آن را از یک هسته مرکزی از پروتون و نوترون، به نام هسته تشکیل شده است. الکترون ها در مدار می گذرد در منطقه اطراف هسته.

شرایط تابش و تعاریف 9-انرژی اتمی
انرژی در واکنش های هسته ای را منتشر کرد. علاقه خاص انرژی آزاد شده که یک نوترون آغاز تجزیه کردن و یا شکافت هسته یک اتم را به قطعات کوچکتر (شکافت)، و یا وقتی دو هسته با هم در میلیون ها درجه حرارت (فیوژن) پیوست است. این است که بیش صحیح انرژی هسته ای نامیده می شود.

شرایط تابش و تعاریف کمیسیون انرژی اتمی 10
یکی از ادارات دولتی در سال 1946 ایجاد شده برای مدیریت توسعه، استفاده، و کنترل از انرژی هسته ای برای برنامه های کاربردی نظامی و غیر نظامی. لغو کرد با قانون تنظیم مجدد انرژی 1974 و موفق توسط اداره انرژی تحقیق و توسعه (در حال حاضر بخشی از وزارت انرژی ایالات متحده) و کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای ایالات متحده است.

شرایط تابش و تعاریف 11-عدد اتمی
تعداد مثبت پروتون ها در هسته اتم متهم شده است.

شرایط تابش و تعاریف 12 میرایی
میرایی فرایند که در آن تعداد ذرات یا فوتون وارد کردن بدن از ماده است جذب و پراکندگی کاهش می یابد.

نظر تابش پرتو و تعاریف 13-پس زمینه
تابش از منابع کیهانی؛ منابع رادیواکتیو طبیعی، از جمله رادون (به جز به عنوان یک محصول فروپاشی منبع و یا مواد هسته ای ویژه)، و پیامدهای جهانی به عنوان آن را در محیط زیست از تست دستگاه انفجاری هسته ای وجود دارد. آن تابش از منبع، محصول جانبی، و یا مواد هسته ای ویژه ای تنظیم شده توسط کمیسیون نظارت هسته ای را شامل نمی شود. به طور معمول به نقل از متوسط قرار گرفتن در معرض فردی از تابش پس زمینه 360 میلی گرم در هر سال است.

شرایط تابش و تعاریف 14 بکرل (BQ)
واحد تجزیه رادیواکتیو آن به یک فروپاشی در هر ثانیه برابر است. بکرل واحد پایه رادیواکتیویته مورد استفاده در سیستم بین المللی واحدها تابش، به عنوان واحدهای SI مراجعه کننده به است. 37 میلیارد (3.7 × 1010) بکرل=1 کوری (CI).

شرایط تابش و تعاریف ذرات 15 بتا
شرایط تابش و تعاریف ذرات 15 بتا.

شرایط تابش و تعاریف 16 سنجش
تعیین نوع، مقدار و غلظت و در برخی موارد، مکان از مواد رادیو اکتیو در بدن انسان، چه از طریق اندازه گیری مستقیم (در داخل بدن شمارش) و یا با تجزیه و تحلیل و ارزیابی از مواد دفع و یا حذف (در شرایط in vitro) از بدن انسان.

شرایط تابش و تعاریف 17-نیمه عمر بیولوژیکی
زمان مورد نیاز برای یک سیستم بیولوژیکی، مانند که از یک انسان، برای از بین بردن، توسط فرآیندهای طبیعی، نیمی از میزان این مواد (مانند یک ماده رادیو اکتیو) است که به آن وارد شده.

شرایط تابش و تعاریف عامل 18-ایجاد می
عامل که توسط آن ارزش کل مقدار که در نقطه مورد نظر ارزیابی بیش از ارزش مرتبط با تنها تابش اولیه. ارزش کل شامل اشعه ثانویه تابش خصوص پراکنده شده است. عامل ایجاد است که اغلب برای فوتون تبدیل به یون استفاده می شود و ممکن است به مقادیر-به عنوان مثال های مختلف.، kerma دوز، فلوئنس اعمال می شود.

شرایط تابش و تعاریف 19 توسط محصولات
توسط محصولات است (1) هر گونه مواد رادیواکتیو (به جز مواد هسته ای ویژه) در به فرآیند تولید و یا با استفاده از مواد هسته ای ویژه ای (به عنوان در یک راکتور) را به همراه داشت، و یا ساخته رادیواکتیو توسط، قرار گرفتن در معرض تابش می شود. و (2) باطله و یا ضایعات تولید شده توسط استخراج یا غلظت اورانیوم یا توریم از سنگ معدن.

اگر شما هر گونه علاقه در نگستن پرتو سپر یا اشعه اصطلاحات و تعاریف، لطفا احساس رایگان به ما ایمیل: sales@chinatungsten.com و یا با ما تماس بگیرید: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. ما در خدمت شما هستند.

لینک های مربوطه: تنگستن آلیاژ | تنگستن آلیاژ کاربید | مزایای تنگستن آلیاژ
نشانی:3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
تایید شده توسط MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - Chinatungsten Online All Rights Reserved