ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
پرس و جو، پیشنهاد، نظر و. بازخورد
خانه >>تنگستن آلیاژ اطلاعات >> تنگستن پرتو سپر واژه نامه(K-P)

تنگستن پرتو سپر واژه نامه(K-P)

این صفحه فهرستی از واژه های کلی که برای توصیف جنبه های علم تابش استفاده می شود. در زیر نگستن محافظ پرتو اصطلاحات و تعاریف.

کیلو-

یک پیشوند است که ضرب یک واحد اساسی توسط 1000 یا 10³.

زباله های سطح پایین

سطح پایین زباله های رادیو اکتیو (LLW) یک اصطلاح کلی برای طیف گسترده ای از مواد زائد است. صنایع، بیمارستان ها و، و یا موسسات تحقیقاتی آموزشی پزشکی؛ آزمایشگاه خصوصی و یا دولتی. و امکانات چرخه سوخت هسته ای (به عنوان مثال، راکتورهای هسته ای و گیاهان تولید سوخت) با استفاده از مواد رادیواکتیو تولید ضایعات سطح پایین به عنوان بخشی از عملیات عادی خود است. این ضایعات در بسیاری از اشکال فیزیکی و شیمیایی و سطح آلودگی تولید می شود.

مگا-

پیشوند است که ضرب یک واحد اساسی توسط 1000000 و یا 10-6.

مگا کوری

یک میلیون (10/06) کوری.

وچک-

یک پیشوند که یک واحد اساسی به یک میلیون قطعات (10/06) تقسیم می کند.

یکروکوری

ک میلیونیوم (10/6) از کوری.

اطله آسیابs

مانده رادیواکتیو از پردازش سنگ معدن اورانیوم به کیک زرد در یک آسیاب. اگر چه فرآیند فرز حدود 93 درصد از اورانیوم، باقی مانده، و یا باطله بازیابی، شامل چند عنصر رادیواکتیو طبیعی، از جمله اورانیوم، توریم، رادیوم، پلونیوم، و رادون.

ملی گرایان

یک پیشوند که واحد پایه های 1000 (10/03) تقسیم می کند.

میلی رم

ک هزارم REM. (1 mrem=10-3 rem)

مولکول


یک گروه اتم توسط نیروهای شیمیایی با هم برگزار می شود. یک مولکول کوچکترین واحد یک ترکیب است که می تواند به خودی خود وجود و حفظ تمام خواص شیمیایی آن است.

نانو-

یک پیشوند که واحد پایه یک میلیارد (10/09) تقسیم می کند.

Nanocurie

یک میلیونیوم (10/9) از کوری..

اورانیوم طبیعی


اورانیوم در طبیعت یافت نمیشود. این شامل حدود 0.7 درصد اورانیوم 235، 99.3 درصد اورانیوم 238 و اثری از ا234اورانیوم .

Neutron

یک ذره ی بنیادی پر نشده با جرم کمی بیشتر از پروتون و موجود در هسته هر اتم سنگین تر از هیدروژن.

جذب نوترون

رایند که در آن یک هسته اتمی را جذب و یا قطاری یک نوترون.

گاز نجیب

یکی از عناصر شیمیایی گازی که به آسانی به ترکیب شیمیایی با عناصر دیگر را وارد کنید. یک گاز بی اثر. به عنوان نمونه: هلیم، آرگون، کریپتون، زنون و رادون.

اثر غیر تصادفی


اثرات بهداشتی، شدت که با دوز متفاوت است و برای اعتقاد بر این است یک آستانه وجود داشته باشد. اثرات Nonstochastic به طور کلی از دریافت دوز نسبتا بالا در طی یک دوره زمانی کوتاه است. اریتم پوست (قرمزی) و تشکیل آب مروارید ناشی از تشعشع را نمونه ای از یک اثر غیر تصادفی است. این مدت شده است با قطعی اثر جایگزین شده است.

NORM

مخفف به طور طبیعی مواد رادیو اکتیو. منابع رادیواکتیو طبیعی تقریبا در تمام سنگها، مواد معدنی و خاک رایج است. آنها به طور طبیعی حاوی مقادیر کمی از اورانیوم، توریم، و یک ایزوتوپ رادیواکتیو پتاسیم است. گیاهان و حیوانات نیز به طور طبیعی رادیواکتیو هستند. آنها حاوی سطوح کوچک (اما قابل اندازه گیری) پتاسیم رادیواکتیو و همچنین کربن رادیواکتیو (C-14) و هیدروژن (تریتیوم، یا H-3) که توسط فعل و انفعالات اشعه کیهانی در جو شکل.

انرژی هسته ای

انرژی آزاد شده توسط یک واکنش هسته ای (شکافت یا همجوشی) و یا از تجزیه رادیو اکتیو.

نیروی هسته ای


کوتاه برد نیروی جاذبه قدرتمند است که با هم دارای ذرات در داخل یک هسته اتمی است.

نیروگاه هسته ای

امکانات تولید برق با استفاده از یک راکتور هسته ای به عنوان قدرت (گرما) منبع آن است.

هسته

کوچک، مرکزی، بار مثبت هسته مرکزی یک اتم است. به جز هسته معمولی (نور) از هیدروژن، که دارای یک پروتون، تمام هسته های اتمی شامل هر دو پروتون و نوترون. تعداد پروتون هزینه کل مثبت یا عدد اتمی که به نوبه خود تعیین عنصر شیمیایی است که یک اتم داده نشان دهنده تعیین می کند. است که می گویند، تمام اتم های یک عنصر شیمیایی با توجه به آنها به همان تعداد پروتون ها در هسته خود. تعداد کل نوترون ها و پروتون است عدد جرمی نامیده می شود

انواع اتمهایی که حاوی پروتون و نوترون و مقداری نیرو میباشند

عبارت کلی است که اشاره به هر ایزوتوپ شناخته شده است، یا با ثبات یا بی ثبات، از هر عنصر. در حالی که یک عنصر می تواند ایزوتوپ دارند، در هنگام اشاره به ایزوتوپ های بیش از یک عنصر، مدت مناسب هسته است. رادیونوکلئید هسته ناپایدار است.

والدین

رادیونوکلئید که بر تجزیه رادیواکتیو یا فروپاشی بازده هسته خاص (محصول فروپاشی یا دختر).

جدول تناوبی


یک آرایش از عناصر شیمیایی به منظور افزایش عدد اتمی. عناصر و خواص مشابه یکی از زیر گروه های پرمحصول دیگر و یا خانواده از عناصر قرار می گیرد. در داخل هر گروه، تنوع از خواص فیزیکی و شیمیایی وجود دارد اما به طور کلی، یک شباهت رفتار شیمیایی در داخل هر گروه وجود دارد.

نظارت بر پرسنل


استفاده از متر نظرسنجی های قابل حمل به منظور تعیین وجود یا مقدار آلودگی رادیو اکتیو در یک فرد، و یا استفاده از یک دزیمتر برای تعیین دوز تابش فرد.

فوتون


ک کوانتوم (یا بسته) از انرژی به شکل تابش الکترومغناطیسی منتشر می شود. پرتوهای گاما و اشعه X نمونه هایی از فوتون هستند.

قله-


یک پیشوند که یک واحد اساسی توسط یک تریلیون (10-12) تقسیم می کند.

Picocurie


یکی تریلیون (10-12) از کوری.

پلوتونیوم (Pu)


A، رادیواکتیو، عنصر فلزی انسان ساخته شده سنگین با عدد اتمی 94. آن ایزوتوپ مهم ترین شکاف پذیر پلوتونیوم 239 است که توسط تابش نوترون اورانیوم 238 تولید شده، پس از فروپاشی دو مرحله ای است. آن را در تنها مقدار بسیار کم در طبیعت وجود دارد.

دزیمتر جیبی


بزار تشخیص یونیزاسیون کوچک پوشیده شده توسط یک فرد که به طور مستقیم قرار گرفتن در معرض اشعه یونیزان می سنجد.

شمارنده تناسبی

ابزار تابش که در آن یک سیستم شناسایی الکترونیکی پالس که متناسب با تعداد یون ها در یک لوله گاز پر شده توسط پرتوهای یونیزان تشکیل می دریافت می کند. نگستن محافظت از پرتو استفاده شده است تا ما را از اشعه.

پروتون

یک ذره هسته ای ابتدایی واقع در هسته اتم. پروتون یک تک بار الکتریکی مثبت است.

تنگستن آلیاژ بهترین مواد به تنگستن محافظت از پرتو است، برای آن را دارای خواص بسیاری است، مانند تابش بالا جذب، تراکم بالا، حجم کوچک، و غیره نگستن محافظت از پرتو به طور گسترده ای در بسیاری از مناطق استفاده می شود.

اگر شما هر گونه علاقه در نگستن محافظت از پرتو، لطفا احساس رایگان به ما ایمیل: sales@chinatungsten.com or call us by: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. ما در خدمت شما هستند.

لینک های مربوطه: تنگستن آلیاژ | تنگستن آلیاژ N کاربید | مزایای تنگستن آلیاژ
نشانی:3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
تایید شده توسط MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - Chinatungsten Online All Rights Reserved