ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
پرس و جو، پیشنهاد، نظر و. بازخورد
خانه >>تنگستن آلیاژ اطلاعات >> تنگستن پرتو سپر واژه نامه(E-F)

تنگستن پرتو سپر واژه نامه(E-F)

موثر نیمه عمر

این صفحه فهرستی از واژه های کلی که برای توصیف جنبه های علم تابش استفاده می شود. در زیر محافظ پرتو اصطلاحات و تعاریف است.

تابش الکترومغناطیسی

یک حرکت موجی سفر ناشی از تغییر میدان الکتریکی یا مغناطیسی است. انواع آشنا از محدوده تابش الکترومغناطیسی از اشعه X (و اشعه گاما) از طول موج کوتاه، از طریق ماوراء بنفش، مرئی، مادون قرمز و مناطق، به رادار و امواج رادیویی با طول موج نسبتا طولانی است. تنها با انرژی بالاتر (فرکانس بالاتر / طول موج کوتاه تر) اشکال پرتوهای الکترومغناطیسی می باشند یونیزاسیون. تابش در محدوده انرژی پایین تر، مانند مرئی، مادون قرمز، رادار، و امواج رادیویی، غیر یونیزاسیون.

الکترون

یک ذره ی بنیادی با بار منفی و جرم 1/1837 که از پروتون است. الکترون را احاطه کرده هسته با بار مثبت اتم.

عنصر

یکی از مواد شیمیایی شناخته شده است که نمی توان پایین بیشتر بدون تغییر خواص شیمیایی آن شکسته شده است. برخی از نمونه ها عبارتند هیدروژن، نیتروژن، طلا، سرب و اورانیوم. جدول تناوبی عناصر را مشاهده کنید.

گرفتن در معرض

اصطلاح عمومی است که آزادانه به بیان آنچه که یک فرد به عنوان یک نتیجه از به معرض پرتوهای یونیزان قرار دریافت می کند.

پرتودرمانی خارجی

موقعیتی که در آن منبع قرار گرفتن در معرض خارجی به، است که، در خارج از بدن است.

اندام

دست ها، ساعد، آرنج، پا، زانو، ساق پا زیر زانو و مچ پا (قرار گرفتن در معرض تابش مجاز در این مناطق به طور کلی بیشتر از کل بدن زیرا آنها حاوی خون تشکیل اندام کمتر و حجم کوچکتر برای جذب انرژی).

نشان فیلم

فیلم عکاسی استفاده می شود برای اندازه گیری تبدیل به یون کردن گرفتن در معرض تابش برای نظارت بر اهداف پرسنل. نشان فیلم ممکن است حاوی دو یا سه فیلم از حساسیت های مختلف، و آن را ممکن است یک فیلتر که بخشی از فیلم را از انواع خاصی از اشعه سپر باشد.

مواد شکاف پذیر

اگر چه گاهی اوقات به عنوان مترادف برای مواد شکافت پذیر استفاده می شود، این اصطلاح بیش معنای محدود به دست آورد. یعنی، هر گونه مواد است که قابل شکافت توسط حرارتی نوترون (آهسته). سه مواد شکافت پذیر اولیه اورانیوم 233، اورانیم 235 و پلوتونیم 239.

شکافت (شکافت)

جدا از هسته اتم (به طور کلی از یک عنصر سنگین) به حداقل دو هسته و انتشار یک مقدار نسبتا زیادی از انرژی است. دو یا سه نوترون معمولا در طول این نوع تحول را منتشر کرد.

گازهای شکافت

آن دسته از محصولات شکافت که در حالت گازی وجود داشته باشد. در نیروگاههای هسته ای، این شامل عمدتا از گازهای نجیب مانند کریپتون و زنون.

محصولات شکافت

هسته (شکافت) تشکیل شده توسط شکافت عناصر سنگین، به علاوه هسته تشکیل شده توسط محصولات فروپاشی پس از آن از تکه های شکافت رادیواکتیو.

مواد شکافت پذیر/h2> معمولا به عنوان یک مترادف برای مواد شکافت پذیر استفاده می شود، معنای این مدت تمدید شده است که شامل ماده ای است که می توان با نوترون سریع، مانند اورانیوم 238 شکافت.

واکنش همجوشی

واکنش که در آن حداقل یکی سنگین تر، بیش- هسته پایدار توسط ترکیبی از دو سبک تر، هسته کمتر پایدار تولید شده است. واکنش از این نوع برای نسخه های زیادی از انرژی، به عنوان مثال، گرما از خورشید می باشد.

اگر شما علاقه مند به محصولات ما، لطفا احساس رایگان با ما تماس بگیرید پست الکترونیک: sales@chinatungsten.com و یا با تلفن: 0086 592 5129696.

لینک های مربوطه: تنگستن آلیاژ | تنگستن آلیاژ N کاربید | مزایای تنگستن آلیاژ
نشانی:3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
تایید شده توسط MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - Chinatungsten Online All Rights Reserved