ESTABLISHED 1997
ISO9001 CERTIFICATED
ev >>Tungsten Alaşım Parçaları >>Tungsten Cam Sanayi

Tungsten Cam Sanayi

Cam Endüstrisinde tungsten

tungsten iridyum akarsu ağzıTungsten cam sanayi kuvars dayalıdır. Kuvars çok yüksek erime sıcaklıklarında (yaklaşık. 2000 ° C) özel bir yüksek sıcaklık fırınlarında üretilmektedir. cam endüstrisinde bu gibi bir fırın kalbi erime pota oluşur. Tungsten sanayi sürekli kuvars kumu ile doldurulmuş ve erime sıcaklığı kadar ısıtılır.

genellikle yüksek sıcaklık dayanımı artırır çünkü tungsten alaşım, diğer metallerin cam endüstrisi alaşımları bir bileşen olarak yaygın olduğunu. takım çelikleri ve bazı paslanmaz çeliklerin birkaç çeşit tungsten içerir. Isıya dayanıklı alaşımlar da anılan süper alaşımlar, nikel, kobalt ya da tungsten değişen miktarlarda (tipik olarak 1.5-25% ağ) ihtiva eden demir bazlı sistemlerdir. Sen tungsten cam sanayi, yüksek sıcaklık dayanımı malzeme olduğunu görebilirsiniz.

Cam sanayii dışında, tel şeklinde saf bir tungsten (tungsten tüketiminin% 25) akkor liflerin ve flüoresan olarak ve fırınlar ve ısıtıcılar için ısıtma elemanları olarak kullanılır. Çünkü yüksek elektron emissivite, toryum katkılı (boğazlı) tungsten tel direk katot elektronik filamentler için kullanılır. Volfram çubuklar lamba flaman destekleri, elektrik kontakları, ve ark lambaları için elektrotlar olarak kullanmak bulabilirsiniz.

Tungsten bileşikleri (tungsten tüketiminin% 5) endüstriyel uygulamalar bir dizi var. Kalsiyum ve magnezyum tungsten floresan ışıkları ve televizyon tüpleri fosfor olarak kullanılır. Sodyum tungsten kumaşların yanmazlık ve boyalar tungsten cam sanayi ve baskı mürekkepleri kullanılan tungsten içeren boyaların ve pigmentlerin hazırlanmasında kullanılır. Böyle WO3 ve WS2 gibi bileşikler cam sanayi, petrol sektöründe çeşitli kimyasal işlemler için katalizörler vardır. WS2 ve WSe2 hem kuru, yüksek sıcaklık yağlarıdır. Tungsten bileşiklerinin diğer uygulamalar, tungsten sanayi, seramik ve tabaklama endüstrilerinde yapılmıştır.

Cam Sanayi Platin Volfram

Geçmişte, platin tungsten alaşımları aşınmaya dayanıklı durumlar dolma kalem veya gram-telefon iğne ucu ipuçları uygulanmıştır. Platin tungsten alaşımları da elektrik kontağı malzemesi olarak özellikli, ancak bunun için şu anda kullanılacak görünmüyor.
Platin tungsten sıvıların ve katılaşma bağlantılar hakkında genel olarak yapısı ilk edildi yıllar önce belirlenmiş ve daha yüksek sıcaklıklarda Şekil l'in üst kısmında gösterilmiştir, Faz diyagramı 2460OC de degisebilirligi'ne dayanan basit degisebilirligi'ne dayanan tiptedir.

Platin tungsten nedeniyle olağanüstü fiziksel ve kimyasal özellikleri, cam sektöründe çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu malzemeler mükemmel çünkü tungsten cam sanayi eşzamanlı korozif şartlar altında yüksek sıcaklıklarda yüksek mekanik mukavemet, son derece karmaşık servis koşullarına uygundur. are uygulama için platin tungstenli malzemelerin özellikle avantajlı özellikleri:

tungsten iridyum akarsu ağzı02(1650 ° C'nin üzerinde) yüksek erime noktaları agresif tungsten cam endüstrisinde karşı çok iyi bir oksidasyon direnci, iyi korozyon direnci erir tunstgen sanayi gaz ve tuzları, ihmal edilebilir bir kirlenme nedeniyle eriyik platin tungsten çok düşük çözünürlük ve eskimeye karşı dayanıklılığı erir üründen yabancı maddelerden en az pick up içinde geri dönüşüm tamamlamak için son derece yüksek sıcaklıklarda ve iyi süneklik iyi şekillenebilirlik ve kaynaklanabilirlik iyi elektriksel (doğrudan ısıtma için avantajlı) iletkenlik amenability yüksek mekanik mukavemet eritin.

cam sanayiinde platin tungsten Tipik uygulamalar besleyici sistemleri (homojenizasyon hücreleri, karıştırıcılar, dalgıç hücreleri, pistonlar, besleyici borular ve çıkış deliklerinin), fıskiyeli tüpler, drenaj burçlar, tank astarları, erime potalar, koruyucu termokupl yüksükler, laboratuar ekipmanları, elektrotlar ve cam elyaf burçlar. platin Tungsten kullanarak, bitki bileşenlerinin hizmet ömürleri büyük ölçüde artırılabilir ve cam eriyiğin yüksek kalite ve ürün hassas boyut ve ağırlık toleransları başarı hem refrakter tungsten sanayi bileşenleri olduğunda çok daha kolay garanti edilebilir kullanılır.

tungsten cam endüstrisinde platin tungsten uygulaması için büyük bir anlam taşımaktadır özellikleri stres kopma mukavemeti, sünme ve kopma sırasında davranışı, kaynaklanabilirlik ve korozyona karşı direnci içerir. Biz cam endüstrisinde kullanılan çeşitli bileşenleri sağlayabilir.

Chinatungsten Çevrimiçi Eğer herhangi bir soruşturma ya da satın alma planı varsa, temas kurmaktan çekinmeyin lütfen tungsten cam endüstrisinde kullanılan tungsten ilgili ürünler sunabilir sales@chinatungsten.com veya telefon: 00 86 592 512 9696.

İlgili Bağlantılar: Tungsten alaşım neler var | Ağır Alaşım Notlarının Volfram | Tungsten Ağır Alaşım Uygulaması
Address: 3F, No.25 WH Rd., Xiamen Software Park Ⅱ, FJ 361008,China
sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备06012101号-1
Copyright©1997 - ChinaTungsten Online All Rights Reserved