chinatungsten online ESTBLISHED1997
ISO9001:2008 CERTIFICATED
Jesteś oglądania: dom >>Warunki radiacyjne i definicje

Warunki radiacyjne i definicje

 

Ta strona zawiera listę ogólnych, które są używane do opisu aspektów nauki promieniowania. Poniżej znajduje radiaition ekranowanie termin i definicja. 

Aktywacja

 Proces podejmowania radioizotopu przez bombardowanie stabilny element z neutronów, protonów lub innych rodzajów promieniowania. 

państwowych Umowa

państwa, które podpisało umowę z Nuclear Komisji Regulacji, w ​​których stan reguluje stosowanie produktów ubocznych, źródło i małych ilości specjalnych materiałów rozszczepialnych obrębie tego Państwa. 

Air pobierania próbek

 pobranie próbek do wykrywania obecności i / lub do pomiaru ilości lotnych i stałych materiałów radioaktywnych, w nonradioactive pyłu lub różnych zanieczyszczeń chemicznych w powietrzu. 

Airborne obszar radioaktywności 

pokój, obudowa, lub obszar, w którym w powietrzu substancje promieniotwórcze, składające się całkowicie lub częściowo z licencjonowanego materiału, istnieją. Istnieje w stężeniach, które (1) przekracza pochodne limitów koncentracji powietrza lub (2) spowoduje indywidualnego obecnego w obszarze bez ochrony dróg oddechowych przekraczającej, w godzinach człowiek jest obecny w okolicy, 0,6 procent rocznego limitu na spożycie lub 12 pochodna powietrze koncentracyjne-godzin. 

ALARA 

Akronim dla "na jak najniższym rozsądnie osiągalnym poziomie." Oznacza to, dokłada wszelkich starań, aby utrzymać ekspozycję na promieniowanie jonizujące, jak daleko poniżej dawki ogranicza praktyczne. Być spójne z celem, dla którego działalności koncesjonowanej jest podejmowany, biorąc pod uwagę obecny stan techniki, ekonomia ulepszeń w stosunku do stanu techniki, ekonomia ulepszeń w stosunku do korzyści dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego oraz inne społeczne i społeczno-ekonomicznych uwarunkowań. Środki te są w odniesieniu do wykorzystywania energii jądrowej oraz materiałów licencjonowanych w interesie publicznym.

 Alpha cząstek

dodatnio naładowane cząstki wyrzucony spontanicznie z jąder niektórych pierwiastków promieniotwórczych. To jest identyczne z jądra helu, którego numer masowej 4 oraz ładunek elektryczny +2. Ma niską przenikliwy moc i krótki zasięg (kilka centymetrów w powietrzu). Najbardziej energiczny cząstek alfa na ogół nie wnikają martwe warstwy komórek pokrywających skórę i mogą być łatwo zatrzymana przez arkuszu papieru. Cząstki alfa reprezentuje znacznie więcej zagrożenia zdrowia podczas emitowanego przez radionuklidów zdeponowanych w ciele. 

Roczny limit spożycia (ALI)

 pochodzi limit dopuszczalnej ilości radioaktywnego materiału pobranego do ciała dorosłego pracownika promieniowania przez wdychanie lub połknięcie w roku. Ali jest mniejsza wartość absorpcji danej radionuklidu w roku referencyjnym przez człowieka, który może doprowadzić albo popełnił równowartość skutecznej dawki 5 REMS (0,05 siwert) lub popełnił dawce 50 REMS (0,5 siwert) na każdy indywidualne organów lub tkanek.

 Atom 

najmniejsza cząstka elementu, który nie może zostać podzielona lub podzielona za pomocą chemicznych. Składa się z centralnego rdzenia protonów i neutronów, zwane jądro.Elektrony krążą w orbitach w obszarze otaczającym jądro. 

Energia atomowa 

Energia uwalniana w reakcjach jądrowych. Szczególnie interesujący jest energia wyzwolona podczas neutron inicjuje rozpad lub fissioning atomu w jądro na mniejsze kawałki w rozszczepienie), lub gdy dwa jądra są połączone ze sobą w milionach stopni ciepła (fuzja). Jest to bardziej poprawnie zwana energia jądrowa. 

Komisja Energii Atomowej 

Federalna Agencja powstała w 1946 roku do zarządzania rozwoju, wykorzystywania i kontroli energii jądrowej do zastosowań wojskowych i cywilnych. Zniesione ustawą Reorganizacji Energy 1974 roku i zastąpił Badań Energii i Administracji Rozwoju (obecnie część amerykańskiego Departamentu Energii) i US Nuclear Komisji Regulacji.Liczba atomowa liczba dodatnio naładowanych protonów w jądrze atomu.

 Tłumienie 

Tłumienie jest to proces, w którym liczba cząstek lub fotonów wchodzących ciało materii zmniejsza się o absorpcji i rozpraszania.

promieniowania tła 

promieniowania kosmicznego źródeł; naturalnie występujące substancje promieniotwórcze, w tym radonu (z wyjątkiem jako produkt rozpadu źródeł lub materiałów jądrowych ), a globalny opad, ponieważ istnieje w środowisku od testów jądrowych urządzeń wybuchowych. Nie obejmuje ona promieniowanie ze źródeł, produkt uboczny lub specjalnych materiałów jądrowych uregulowanych Jądrowych Komisji Regulacji. Najczęściej cytowany średnia indywidualna ekspozycja od promieniowania tła wynosi 360 millirems rocznie. 

Becquerel (Bq) 

jednostka rozpadu promieniotwórczego w wysokości jednej rozpadu na sekundę. Becquerel jest podstawową jednostką promieniotwórczości używane w międzynarodowym systemie jednostek promieniowania, zwany "Si" jednostek. 37000000000 (3,7 × 1010) bekerelach=1 Curie (CI). 

Beta cząstka 

naładowana cząstka emitowana z jądra podczas rozpadu promieniotwórczego, o masie równej 1/1837, które z protonu. Ujemnie naładowane cząstki beta jest identyczny do elektronu. Dodatnio naładowane cząstki beta nazywa się pozyton. Narażenie na duże ilości promieniowania beta ze źródeł zewnętrznych może powodować oparzenia skóry (rumień). Beta emitery mogą być szkodliwe, jeśli dostają się do organizmu. Cienkie arkusze z metalu lub plastiku może przestać cząstki beta. 

biologiczny 

Wyznaczanie rodzaju, ilości lub stężeń, aw niektórych przypadkach lokalizacje materiałów promieniotwórczych w organizmie człowieka, czy to przez bezpośrednie pomiary (w liczeniu vivo) lub poprzez analizę i oceny materiałów wydalanych lub usunięty (in vitro) z ludzkiego ciała 

biologicznego półtrwania 

czasu potrzebnego na systemie biologicznym, jak ta z człowiekiem, aby wyeliminować poprzez naturalne procesy, połowę ilości substancji (takich jak materiały promieniotwórcze), która weszła go. 

czynnik Buildup

 czynnik, przez który łączna wartość ilości ocenianej w punkcie zainteresowania przekracza wartość związanego z promieniowaniem tylko podstawowej.Łączna wartość obejmuje wtórne promieniowanie szczególnie promieniowania rozproszonego. Czynnik nagromadzenie jest najczęściej stosowany do jonizacji fotonów i może zwrócić się do różnych ilościach-np dawki Kerma i Fluence.

 ubocznym

 produktem ubocznym jest (1) każdy materiał promieniotwórczy (z wyjątkiem specjalnego materiału jądrowego) dawała lub złożył radioaktywne przez narażenie na incydent promieniowanie w procesie produkcji lub przy użyciu specjalnych materiałów jądrowych (jak w reaktorze), oraz (2) na odpady lub odpady produkowane przez ekstrakcji lub koncentracji uranu i toru z rudy

Jeśli masz jakiekolwiek zainteresowanie tym produktem, prosimy o kontakt z nami:sales@chinatungsten.com lub zadzwoń przez: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

więcej informacji>>

Co stopu wolframu| Wolframu Ciężkie gatunki stopów| Wolfram Ciężki Zastosowanie stopu|


Note: Thanks Google Tool for translating this page. If you need more details clearly, please visit English version Tungsten Alloy.

Media Center>   [bank Informacji]  [Słownik wolframu]  [PRODUKTY Zdjęcia 'Bank]  [Live Video Przetwórstwa]  [Filmy z obróbki]  [Katalogi]
Ours Zespoły>   [Podróż do Dongshan]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 Święto Wiosny]  [2007 Święto Wiosny]  [poza]  [2008 Święto Wiosny]  [2009 Xmas]
Grupa Chinatungsten>   [warsztat]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [Drut molibdenowy]  [baryłek dart]  [wolframowa]   [Pręty wolframowe / Pręty]   [Gramatura papieru]
    [China Tungsten ]  [Węgliki wolframu]  [XATCM ]  [Infosys]  [wolframowa]  [Grzałka wolfram]  [Proszek wolfram][Xiamen wolfram]
    [Bary przerzynanie]  [Stop wolfram]  [Wolfram miedź][Hurtownia rzutki] [wolfram Wikipedia]  [Węglik wolframu Biżuteria]  [Wędkarstwo wolfram]
    [Cena Metale]  [Katalog wolfram]
Linki >   [Zawory kulowe]

Address: 3F, No.25 WH Rd., the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Copyright©1997 - 2015 ChinaTungsten Online All Rights Reserved