chinatungsten online ESTBLISHED1997
ISO9001:2008 CERTIFICATED
Jesteś oglądania: dom >>Warunki radiacyjne i definicje

Warunki radiacyjne i definicje

Ta strona zawiera listę ogólnych, które są używane do opisu aspektów nauki promieniowania. Poniżej znajduje radiaition ekranowanie termin i definicja.

reakcja łańcuchowa
Reakcja jest samowystarczalne. W reakcji łańcuchowej rozszczepienia, jądro z rozszczepialnego atom absorbuje neutron i rozszczepień, tj rozpada), uwalniając dodatkowe neutrony. Te z kolei mogą być wchłaniane przez inne rozszczepialnego jąder, wydając jeszcze więcej neutronów.Reakcja łańcuchowa rozszczepienia jest samowystarczalny, gdy liczba neutronów uwalnianych w danym czasie jest równa lub przekracza liczbę neutronów utraconych przez absorpcję w nonfissionable materiału lub ucieczki od systemu.

naładowana cząstka
Jonowy.Cząstka elementarna niesie pozytywny lub negatywny ładunek elektryczny.

łączna dawka
Suma indywidualnych dawek otrzymanych w danym okresie czasu przez określony ludności z narażeniem określonego źródła promieniowania.

Committed równoważnik dawki
Dawka do konkretnego narządu lub tkanki, która otrzymała od spożycia substancji promieniotwórczych przez osobę ciągu określonego czasu po spożyciu. Dla celów ochrony radiologicznej, określony czas jest do 70 roku życia, co zwykle, za 50 lat na pracownika promieniowania i 70 lat dla członka społeczeństwa.

Popełnione efektywny równoważnik dawki
Popełnił równoważnik dawki dla danego narządu pomnożyć przez współczynnik korekcyjny.

kompaktowy
Grupa dwóch lub więcej państw utworzony do dysponowania niskiego poziomu odpadów radioaktywnych na szczeblu regionalnym.Liczba państw utworzyli kompaktowych.

zanieczyszczenie
Niepożądane materiały promieniotwórcze, które osadza się na powierzchni lub wewnątrz struktur, obszarów, obiektów i ludzi.

promieniowanie kosmiczne
Przenikliwe promieniowanie jonizujące, zarówno cząstek i elektromagnetyczne, że pochodzi z kosmosu. Wtórne promieniowanie kosmiczne, powstałe w wyniku oddziaływań w atmosferze ziemskiej, kont około 45 do 50 millirem z 300 millirem naturalnego promieniowania tła, że przeciętny obywatel USA otrzymuje w ciągu roku.

przeciwdziałać
Ogólne oznaczenie stosowane do instrumentów wykrywania promieniowania lub metrach badania, które wykrywają i mierzyć promieniowanie.Sygnał, który wskazuje wydarzenie jonizacja wykryto nazywa się liczba.

ważnych narządów
Ta część ciała, które jest najbardziej podatne na uszkodzenia promieniowania wynikające ze szczególnych warunków ekspozycji pod uwagę, biorąc pod uwagę dawkę różne części ciała otrzymać w warunkach narażenia.

skumulowana dawka
Całkowita dawka wynikająca z wielokrotnym narażeniu na działanie promieniowania jonizującego do tej samej części ciała lub całego ciała, w okresie czasu.

Curie (Ci)
Oryginalny jednostka używana do wyrażania szybkości zaniku próbki materiału radioaktywnego.Curie jest równa tej ilości materiałów radioaktywnych, w których liczba atomów rozkładających na sekundę równą 37 mld euro (3,7 × 1010). Opiera się ona na szybkość rozpadu atomów w obrębie jednego grama radu. Jej nazwa pochodzi dla Marii i Piotra Curie, który odkrył rad w 1898 roku.Curie jest podstawową jednostką promieniotwórczości wykorzystywane w systemie jednostek promieniowania w Stanach Zjednoczonych, zwany "tradycyjnych" jednostek.

produkty rozpadu
Produkty rozpadu nazywane są również "produkty córka". Są radionuklidy, które są utworzone przez rozpad promieniotwórczy radionuklidów macierzystych. W przypadku radu-226, na przykład, dziewięć kolejnych różne radioaktywne produkty rozpadu powstają w to, co nazywa "Łańcuch rozpadu".Łańcuch kończy się formacji ołowiu-206, który jest stabilny nuklidu

Decay, radioaktywnych
Spadek o kwotę wszelkich materiałów radioaktywnych z upływem czasu z powodu spontanicznej emisji z jądra atomowego jednej alfa lub cząstki beta, często towarzyszy promieniowanie gamma

Deklarowana kobieta w ciąży
Kobieta, która jest również pracownik promieniowanie i dobrowolnie powiadomił pracodawcę na piśmie o jej ciąży i przewidywanym terminem poczęcia.

likwidacji
Proces zamykania zakład następuje zmniejszenie pozostałych ilości materiałów radioaktywnych na poziomie pozwalającym na uwolnienie nieruchomości z przeznaczeniem.

odkażenie
Zmniejszenie lub usuwanie zanieczyszczonego materiału promieniotwórczego ze struktury, obszar, obiekt lub osobę. Odkażanie może być dokonane przez (1) traktując powierzchnię, aby usunąć lub zmniejszyć zanieczyszczenie lub (2) pozwalając materiał stać, aby umożliwić ilość radioaktywnego materiału spadku w wyniku rozpadu promieniotwórczego.

zubożony uran
Uran o procent uranu-235 mniejszy niż 0,7 proc znaleźć w uranie naturalnym. Uzyskuje się ją z wydatkowanych (używany) elementów paliwowych lub jako produkt uboczny, ogony lub pozostałości z separacji izotopów uranu.

Pochodzące stężenie powietrza (DAC)
Stężenie substancji promieniotwórczych w powietrzu, że doprowadzi do rocznego limitu spożycia, jeżeli osoba oddycha, że powietrze na rok. Dla pracownika promieniowania przyjmuje się, powietrze jest wdychane do 2000 godzin w ciągu jednego roku w miejscu pracy.

detektor
Materiał lub urządzenie, które jest wrażliwe na promieniowanie i może produkować sygnał odpowiedzi odpowiednim do pomiaru lub analizy.Przyrząd do wykrywania promieniowania.

deterministyczne działanie
Skutki zdrowotne, ciężkości, który zmienia się w zależności od dawki, dla których próg Uważa się, że istnieją. Deterministyczne reguły wynikają z otrzymania dawki stosunkowo wysoki w krótkim okresie czasu. Skóra rumień (zaczerwienienie) i promieniowanie wywołane zaćma jest przykładem deterministycznego efektu (dawniej zwany nonstochastic efekt).

dawka
Ogólne określenie używane w odniesieniu do wpływu na materiale, który jest narażony na promieniowanie. Jest on używany do odnosić się do ilości energii zaabsorbowanej przez materiał narażony na promieniowanie (patrz dawki wchłania) lub potencjalnym działaniu biologicznym w tkankach narażonych na promieniowanie (patrz dawki równoważne).

dawka
Dawka promieniowania dostarczane na jednostkę czasu.
Dawka pochłonięta
Ilość energii zdeponowanych w jakiejkolwiek substancji przez promieniowanie jonizujące na jednostkę masy danej substancji. Jest ona wyrażana liczbowo w radów ust tradycyjne jednostki) lub szarości (jednostki SI).

Dawka równoważna
Produkt dawki pochłoniętej w tkance pomnożyć przez współczynnik jakości, a następnie czasami pomnożona przez innych niezbędnych czynników modyfikujących, aby uwzględnić potencjału biologicznego, czego skutkiem od dawki pochłoniętej. (patrz: współczynnik jakości). Jest ona wyrażana liczbowo w REMS (tradycyjne jednostki) lub sieverts (jednostki SI).

dozymetr
Mały przenośny instrument (np. znaczek filmu lub termoluminescencyjnych dozymetrycznych kieszeni) do pomiaru i rejestracji łączny dawkę promieniowania jonizującego.

Dozymetria
Teoria i zastosowanie zasad i technik związanych z pomiaru i rejestracji dawek promieniowania jonizującego.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi produktami, prosimy o kontakt mailowy: sales@chinatungsten.com lub telefonicznie: 86 592 5129696.

więcej informacji>>

Co stopu wolframu| Wolframu Ciężkie gatunki stopów| Wolfram Ciężki Zastosowanie stopu|

Note: Thanks Google Tool for translating this page. If you need more details clearly, please visit English version Tungsten Alloy

Media Center>   [bank Informacji]  [Słownik wolframu]  [PRODUKTY Zdjęcia 'Bank]  [Live Video Przetwórstwa]  [Filmy z obróbki]  [Katalogi]
Ours Zespoły>   [Podróż do Dongshan]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 Święto Wiosny]  [2007 Święto Wiosny]  [poza]  [2008 Święto Wiosny]  [2009 Xmas]
Grupa Chinatungsten>   [warsztat]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [Drut molibdenowy]  [baryłek dart]  [wolframowa]   [Pręty wolframowe / Pręty]   [Gramatura papieru]
    [China Tungsten ]  [Węgliki wolframu]  [XATCM ]  [Infosys]  [wolframowa]  [Grzałka wolfram]  [Proszek wolfram][Xiamen wolfram]
    [Bary przerzynanie]  [Stop wolfram]  [Wolfram miedź][Hurtownia rzutki] [wolfram Wikipedia]  [Węglik wolframu Biżuteria]  [Wędkarstwo wolfram]
    [Cena Metale]  [Katalog wolfram]
Linki >   [Zawory kulowe]

Address: 3F, No.25 WH Rd., the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Copyright©1997 - 2015 ChinaTungsten Online All Rights Reserved