chinatungsten online ESTBLISHED1997
ISO9001:2008 CERTIFICATED
Jesteś oglądania: dom >>Warunki radiacyjne i definicje

Warunki radiacyjne i definicje

Ta strona zawiera listę ogólnych, które są używane do opisu aspektów nauki promieniowania. Poniżej znajduje radiaition ekranowanie termin i definicja.

 promieniowanie gamma 

o wysokiej energii, krótki długość fali, promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez jądra atomu. Promieniowanie gamma często towarzyszy emisja cząsteczki alfa i beta i zawsze towarzyszy rozszczepienie. 

Promieniowanie gamma 

bardzo przenikliwy i najlepiej zatrzymany lub osłonięte gęstym materiałów, takich jak ołów lub uran. Promieniowanie gamma są podobne do promieni X. 

Gazowy zakład dyfuzji 

obiektu, w którym gaz sześciofluorek uranu jest filtrowany, uranu-235 jest oddzielony od uranu-238, zwiększając procent uranu-235. Proces ten wymaga ogromnych ilości energii elektrycznej.

 Geigera-Muellera Counter 

A detektorów promieniowania i instrumentem pomiarowym.Składa się z wypełnionej gazem probówki zawierającej elektrody, pomiędzy którymi występuje napięcie elektryczne, ale nie przepływ prądu. Kiedy przechodzi przez promieniowanie jonizujące i jonizuje gaz w rurze krótki, intensywny impuls obecnych przechodzi z elektrody ujemnej do elektrody dodatniej i jest mierzona lub policzone. Liczba impulsów na sekundę, jest wskazanie prędkości, przy której jonizującego zdarzenia zaistniałego w rurce. Został nazwany na Hans Geiger i W. Mueller, który wynalazł go w 1920 roku. To jest czasami nazywane po prostu licznik Geigera lub licznik GM, i jest najczęściej używany jako przenośny instrument promieniowania. 

Gray (Gy) 

międzynarodowy system (SI) jednostką dawki promieniowania wyrażony w pochłoniętej energii na jednostkę masy tkanki. Szary jest jednostką dawki pochłoniętej i zastąpiła olej. 1 szary=1 J / kilogram, a także równa 100 rad. 

Half-life

 czas, w którym jedna połowa aktywności danej substancji radioaktywnych zostały utracone z powodu rozpadu promieniotwórczego. Mierzone okresy półtrwania wahają się od milionowych części sekundy do miliardów lat. Zwana także fizyczną lub radiologicznych półtrwania. 

Half-Life (biologicznej) 

Czas potrzebny dla organizmu do eliminacji, przez procesy biologiczne, połowę materiału pierwotnie podjętej w 

Half-Life (efektywnie)

 czas potrzebny do radionuklidu zawarte w systemie biologicznym, np. człowieka lub zwierzęcia, aby zmniejszyć swoją działalność o połowę jako połączonego wyniku rozpadu promieniotwórczego i eliminacji biologicznej. 

fizyki zdrowia

 nauka dotyczy rozpoznawania, oceny i kontroli zagrożeń zdrowotnych do pozwalają na bezpieczne użytkowanie i stosowanie promieniowania jonizującego. 

obszar wysokiego promieniowania 

na obszarze dawek większych niż 100 millirems ust 1 millisievert) w ciągu godziny, 30 centymetrów od źródła lub z każdej powierzchni, przez którą przenika promieniowanie jonizujące. Obszary, w licencjonowanych zakładów musi być księgowane jako "dużym natężeniu promieniowania" oraz dostępu do tych obszarów jest utrzymywane pod ścisłą kontrolą.

 Wysoka wzbogacony uran

 izotop uranu-235 wzbogacony do 20 procent lub więcej całkowitej koncentracji. 

wysokoaktywnych odpadów 

wysokiego szczebla odpadami radioaktywnymi (HLW) środki (1) napromieniowanego (wypalonego) paliwo reaktora, (2) odpady płynne wynikających z funkcjonowania w ramach pierwszego etapu systemu ekstrakcji rozpuszczalnikowej i zagęszczonych odpadów z kolejnych cyklach ekstrakcji, w ​​zakładzie dla przerobu napromieniowanego paliwa reaktora, oraz (3) stałe w których takie płynne odpady zostały przeliczone. HLW jest przede wszystkim w postaci zużytego paliwa odprowadzanych z komercyjnych reaktorów jądrowych. . Zawiera również przetworzonego HLW od działań obronnych i niewielką ilość regranulat handlowego HLW

promieniowanie jonizujące Symbol ostrzegawczy 

Promieniowanie jonizujące Symbol ostrzegawczy

symbol ostrzegawczy przed promieniowaniem, do uzupełnienia trójlistnej symbol, została opublikowana przez ISO jako standard # 21482 - Promieniowanie Promieniowanie Ostrzeżenie- Symbol zapasowy. Nowy symbol jest uniwersalnym symbolem ostrzeżenie promieniowanie z przesłaniem "Danger-Stay Away". Jest przeznaczony do MAEA kategorii 1, 2 i 3 źródeł określonych jako niebezpieczne źródeł mogących spowodować śmierć lub poważne obrażenia. Powinien on być umieszczony na obudowie urządzenia do źródła, a nie ostrzeżenie do demontażu urządzenia lub bliżej. W miarę możliwości powinien być umieszczony pod pokrywą urządzenia tak, że nie jest widoczny podczas normalnego użytkowania, ale będzie widoczny, jeśli ktoś próbuje się rozbierać urządzenia. Symbol nie jest przeznaczony do drzwi lub kontenerów. 

izotopów 

Jedną z dwóch lub więcej atomów o tej samej liczbie protonów, ale różną liczbę neutronów w jądrze. Tak więc, węgiel-12, węgiel-13 i węgla-14 są izotopy pierwiastka, węgla, numery oznaczające masowe numer każdego izotopu. Izotopy mają niemal takie same właściwości chemiczne, ale często mają różne właściwości fizyczne. Na przykład węgiel-12 i węgla-13 są stabilne, węgiel-14 jest niestabilne, to znaczy, że jest radioaktywny.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi produktami, prosimy o kontakt przez e-mail:sales@chinatungsten.com lub telefonicznie: +86 +592 pięciu tysiąc sto dwadzieścia dziewięciu 696.

więcej informacji>>

Co stopu wolframu| Wolframu Ciężkie gatunki stopów| Wolfram Ciężki Zastosowanie stopu|

Note: Thanks Google Tool for translating this page. If you need more details clearly, please visit English version Tungsten Alloy.

Media Center>   [bank Informacji]  [Słownik wolframu]  [PRODUKTY Zdjęcia 'Bank]  [Live Video Przetwórstwa]  [Filmy z obróbki]  [Katalogi]
Ours Zespoły>   [Podróż do Dongshan]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 Święto Wiosny]  [2007 Święto Wiosny]  [poza]  [2008 Święto Wiosny]  [2009 Xmas]
Grupa Chinatungsten>   [warsztat]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [Drut molibdenowy]  [baryłek dart]  [wolframowa]   [Pręty wolframowe / Pręty]   [Gramatura papieru]
    [China Tungsten ]  [Węgliki wolframu]  [XATCM ]  [Infosys]  [wolframowa]  [Grzałka wolfram]  [Proszek wolfram][Xiamen wolfram]
    [Bary przerzynanie]  [Stop wolfram]  [Wolfram miedź][Hurtownia rzutki] [wolfram Wikipedia]  [Węglik wolframu Biżuteria]  [Wędkarstwo wolfram]
    [Cena Metale]  [Katalog wolfram]
Linki >   [Zawory kulowe]

Address: 3F, No.25 WH Rd., the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Copyright©1997 - 2015 ChinaTungsten Online All Rights Reserved