chinatungsten online ESTBLISHED1997
ISO9001:2008 CERTIFICATED
Jesteś oglądania: dom >>Warunki radiacyjne i definicje

Warunki radiacyjne i definicje

 

Ta strona zawiera listę ogólnych, które są używane do opisu aspektów nauki promieniowania. Poniżej znajduje radiaition ekranowanie termin i definicja.

 promieniowania rozproszonego

 promieniowania, że podczas jej podróży przez daną substancją, został zmieniony w kierunku. Może również zostały zmodyfikowane przez spadek energii. Jest jedną z form wtórnego promieniowania. 

detektor scyntylacyjny 

połączenie fosforu, fotopowielacz, oraz związanych z nimi układów elektronicznych do liczenia emisji światła produkowanych we fosforu przez promieniowanie jonizujące. 

źródło zamknięte

 Każde specjalne materiały jądrowe lub produkt uboczny zamknięte w kapsułce zaprojektowany, aby zapobiec wyciekom lub uciec z tego materiału.

Ekranowanie

 jakichkolwiek materiałów lub przedmiotem, który pochłania promieniowanie i dlatego dąży do ochrony personelu lub materiałów przed skutkami promieniowania jonizującego.

Sievert (Sv)

 międzynarodowy system (SI) jednostką dawce równej 1 Joule / kilogram. Siwert zastąpił rzeczowe. Jeden siwert odpowiada 100 rem. 

efekty somatyczne promieniowania 

skutkami promieniowania ograniczony do narażonej osoby, w odróżnieniu od genetycznych skutków, które mogą mieć wpływ na kolejne pokolenia nienaświetlonych.

 Źródło materiału

 uranu lub toru, lub dowolnej ich kombinacji, w ​​dowolnej postaci fizycznej lub chemicznej lub rudy zawierające wagowo jedną dwudziestą jeden procent (0,05%) lub więcej (1) uranu, (2) toru, lub (3) dowolna ich kombinacja. Materiał źródłowy nie zawiera specjalny materiał rozszczepialny. 

termin Źródło 

Rodzaje, ilości i formy chemiczne izotopów promieniotwórczych, które obejmują źródło potencjalnego zagrożenia dla dla radioaktywności. 

Specjalny materiał jądrowy 

zawiera pluton, uran 233, uran wzbogacony w uran izotopów -233 lub uran-235. 

stabilny izotop 

izotop, który nie ulega rozpad radioaktywny. 

stochastycznych efektów

Efekty, które pojawiają się przypadkowo i który może wystąpić bez progu dawki, którego prawdopodobieństwo jest proporcjonalne do dawki i których nasilenie zależy od dawki . W ramach ochrony przed promieniowaniem, główny efekt stochastyczny jest rak. 

metr Survey 

Wszelkie przenośny przyrząd do wykrywania promieniowania specjalnie przystosowane do kontroli obszaru lub indywidualnego, aby stwierdzić istnienie i ilość radioaktywnych obecnych materialnej.

 Terrestrial promieniowanie 

część naturalnego promieniowania tła, które emitowany jest przez naturalnie występujące substancje promieniotwórcze, takie jak uran, tor, i radon w ziemi. 

dozymetr termoluminescencyjnych 

małe urządzenie do pomiaru dawki promieniowania przez pomiar ilości światła emitowanego z kryształu w detektorze gdy kryształ jest ogrzewany po jest narażona na promieniowanie. 

trytu

radioaktywny izotop wodoru. Tryt zawiera jeden proton i dwa neutrony w jądrze. Ponieważ jest chemicznie identyczne z naturalnymi atomów wodoru obecnych w wodzie, tryt może być łatwo przenoszone do organizmu przez spożyciu. To rozpada się przez emisję beta i ma radioaktywnych półtrwania wynosi około 12,5 lat.

ultrafioletowe

 promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali w przedziale od fioletu w spektrum światła widzialnego do niskoenergetycznych promieni X. 

Niestabilna izotop 

promieniotwórczy izotop. 

uranu

radioaktywny pierwiastek z atomowy numer 92 i, jak stwierdzono w naturalnych rud, masie atomowej około 238. Dwa główne naturalne izotopy uranu-235 są (0,7 procent uranu naturalnego), który jest rozszczepialny, a uran-238 (99,3 procent uranu naturalnego), który jest rozszczepialny szybkimi neutronami. Naturalny uran zawiera również niewielka ilość uranu-234. 

paliwo obiektu Uran produkcja

 instrumentów, że (1) produkuje paliwa zawierającego uran dla reaktorów którykolwiek z następujących (i) Przygotowanie materiałów opałowych, (ii) tworzenie materiałów opałowych do pożądanych kształtów , (iii) stosowanie ochronnych okładziny, (iv) odzysku materiału odpadowego, oraz (v) magazynowania związanego z takimi działaniami, lub (2) prowadzi badania i działania rozwojowe. 

sześciofluorku uranu zakład produkcyjny 

obiekcie, który odbiera naturalny uran w postaci koncentratu rudy, wzbogaca tego także w dyfuzji gazowej lub metod wirówek gazowych;. i zamienia go na sześciofluorku uranu (UF6) 

Odpady, radioaktywne 

stałe, ciekłe i gazowe materiały z atomowych operacji, które są lub stają się radioaktywne radioaktywne i dla których istnieje dalsze wykorzystanie. Odpady są zazwyczaj klasyfikowane jako wysokiego szczebla (o stężenie radioaktywności setek tysięcy curies na galon lub pieszo), niskim poziomie (w zakresie od 1 microcurie za galon lub pieszo) lub poziomie pośrednim, pomiędzy tymi skrajnościami).

 aukcję czynnik (WT) 

mnożnik, który jest używany do przeliczania dawki równoważnej do konkretnego narządu lub tkanki w to, co nazywa się "dawka skuteczna". Celem tego procesu było opracowanie metody wyrażania dawki do części ciała w przeliczeniu na równoważną dawkę do całego ciała, które niesie ze sobą ryzyko równoważny pod względem skojarzonego prawdopodobieństwo śmiertelnego raka. Dotyczy to tylko tych stochastycznych efektów promieniowania.

 Dobrze logowania 

to technika stosowana w poszukiwania ropy i gazu, aby pomóc przewidzieć rentowność odwiertów nowych lub istniejących. Polega ona na obniżeniu dobrze Logging Tool, w tym zamkniętego źródła promieniotwórczego materiału, do studni na drucie. Urządzenie wysyła dane na temat studni podziemnych cech na powierzchni, gdzie jest narysowana na wykresie. 

całego ciała licznik 

urządzenie służące do identyfikacji i pomiaru materiału promieniotwórczego w organizmie człowieka i zwierząt. Zazwyczaj wykorzystuje ciężki ekranowanie ustąpić promieniowania tła z ultra-czułych detektorów promieniowania i elektronicznych liczenia. 

całego ciała ekspozycja 

ekspozycja ciała na promieniowanie, w której całe ciało, a nie wyodrębnionej części, jest napromieniowane. Gdzie radioizotopowe jest równomiernie rozłożone w całej tkankach, a nie skoncentrowane w pewnych częściach, naświetlanie można uznać za narażenie całego ciała. 

Wipe próbkę

 próbki wykonane w celu określenia obecności wymienny skażenia radioaktywnego na powierzchni. Odbywa się to poprzez wycieranie, z lekkim naciskiem, kawałek miękkiej bibuły w reprezentatywnym rodzaju powierzchni. Znany jest również jako "machnięcia lub oczerniania" próbka. 

promienie X 

Penetrując promieniowanie elektromagnetyczne mające zakres długości fal w energie), które są podobne do tych fotonów gamma. Promienie X są zazwyczaj przez wzbudzenia elektronów pola wokół pewnego jądra. Mimo, że po ukonstytuowaniu się, nie ma różnicy w promieni X i fotonów gamma, jednak istnieje różnica w ich pochodzenia. Promienie X są produkowane przez przesunięcie tych elektronów między pierścieniami na zewnątrz jądra atomu podczas gdy fotony gamma są wytwarzane przez reakcje w jądrze atomu.

 

Jeśli masz jakiekolwiek zainteresowanie tym produktem, prosimy o kontakt z nami:sales@chinatungsten.com lub zadzwoń przez: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

więcej informacji>>

Co stopu wolframu| Wolframu Ciężkie gatunki stopów| Wolfram Ciężki Zastosowanie stopu|


Note: Thanks Google Tool for translating this page. If you need more details clearly, please visit English version Tungsten Alloy.

Media Center>   [bank Informacji]  [Słownik wolframu]  [PRODUKTY Zdjęcia 'Bank]  [Live Video Przetwórstwa]  [Filmy z obróbki]  [Katalogi]
Ours Zespoły>   [Podróż do Dongshan]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 Święto Wiosny]  [2007 Święto Wiosny]  [poza]  [2008 Święto Wiosny]  [2009 Xmas]
Grupa Chinatungsten>   [warsztat]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [Drut molibdenowy]  [baryłek dart]  [wolframowa]   [Pręty wolframowe / Pręty]   [Gramatura papieru]
    [China Tungsten ]  [Węgliki wolframu]  [XATCM ]  [Infosys]  [wolframowa]  [Grzałka wolfram]  [Proszek wolfram][Xiamen wolfram]
    [Bary przerzynanie]  [Stop wolfram]  [Wolfram miedź][Hurtownia rzutki] [wolfram Wikipedia]  [Węglik wolframu Biżuteria]  [Wędkarstwo wolfram]
    [Cena Metale]  [Katalog wolfram]
Linki >   [Zawory kulowe]

Address: 3F, No.25 WH Rd., the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Copyright©1997 - 2015 ChinaTungsten Online All Rights Reserved