chinatungsten online ESTBLISHED1997
ISO9001:2008 CERTIFICATED
אתה צופה ב: בית >>קרינה תנאי והגדרות

קרינה תנאי והגדרות

דף זה מספק רשימה של כללי המשמשים לתיאור ההיבטים של המדע קרינה. להלן טווח radiaition מיגון והגדרת.

גורם האיכות 

לגורם שבו מנה נספג (RAD או אפור) יש להכפיל להשיג כמות המבטאת, בהיקף משותף קרינה מייננת כל, הנזק הביולוגי (REM או sievert) לרקמות חשוף. הוא משמש כי סוגים מסוימים של קרינה, כמו חלקיקי אלפא, הם יותר מבחינה ביולוגית מזיק לחיות רקמות מאשר סוגים אחרים של קרינה כאשר המינון נספג משני שווה.המונח, גורם איכות, יש עכשיו כבר הוחלף על ידי "גורם לקרינה ניפוח" במערכת האחרונה של המלצות ההגנה מפני קרינה.

 רד

 היחידה המקורית שפותחה לביטוי במינון נספג, שהיא כמות האנרגיה מכל סוג של קרינה מייננת (לדוגמה: , אלפא, בטא, גמא, ניוטרונים, וכו ') להפקיד בכל אמצעי (למשל, רקמה מים, אוויר). מנה של רד 1 שווה לקליטת 100 ergs (כמות קטנה אך ניתנת למדידה של אנרגיה) לגרם של קליטת הרקמה. רד הוחלף אפור במערכת SI היחידות (1 אפור=100 rad).

 אזור קרינה 

כל האזור עם רמות הקרינה עולה על 5 millirems (0.05 millisievert) בתוך שעה אחת ב -30 סנטימטרים ממקור או כל משטח שדרכו הקרינה חודרת. 

איתור מכשיר הקרינה 

במכשיר המאתר ומציג את המאפיינים של קרינה מייננת.

 מחלת קרינה (סינדרום) 

מורכבת של תסמינים המאפיינים את המחלה המכונה פציעה קרינה, עקב חשיפת יתר (יותר מ -200 ראד או 2 אפורים ) של הגוף כולו (או חלק גדול) לקרינה מייננת. המוקדם ביותר של תסמינים אלו הם בחילה, עייפות, הקאות, שלשולים, אשר עשוי להיות מלווה אובדן שיער (אפילציה), דימום, דלקת בפה ובגרון, והפסד כללי של אנרגיה. במקרים חמורים, בהם החשיפה לקרינה כבר כ 1000 רד (10 אפור) או יותר, מוות עלול להתרחש תוך שבועיים עד ארבעה שבועות.

קרינה מקור

 בדרך כלל מקור חתום של קרינה בשימוש teletherapy ו רדיוגרפיה תעשייתי, כמקור כוח לסוללות (כמו השימוש ב חלליות), או סוגים שונים של מדדים תעשייתיים. מכונות, כגון מאיצים גנרטורים radioisotope ו radionuclides טבעיים עשויים להיחשב מקורות.

 תקני קרינה

 המינון שיעור מינון הגבולות המותרים, ריכוזי, כללי טיפול, תקנות, תקנות עבור תחבורה לבקרה תעשייתית של קרינה, ושליטה של חומר רדיואקטיבי שהוקמה על ידי באמצעות חקיקה או פיקוח להשתמש ביישום בטוח של קרינה מייננת.

 אזהרה קרינה סמל 

סמל שנקבע באופן רשמי (אדום או תלתן שחור) על רקע צהוב כי יש להציג בו כמויות מסוימות של חומרים רדיואקטיביים או איפה נמצאים במינונים מסוימים של קרינה ניתן לקלוט.

 שקלול גורם קרינה

 הגורם שבאמצעותו במינון נספג (RAD או אפור) יש להכפיל להשיג כמות המבטאת, בהיקף משותף קרינה מייננת כל, הנזק הביולוגי (REM או sievert) לרקמות נחשף . הוא משמש כי סוגים מסוימים של קרינה, כמו חלקיקי אלפא, הם יותר מבחינה ביולוגית מזיק לחיות רקמות מאשר סוגים אחרים של קרינה כאשר המינון נספג משני שווה. זה מחליף את גורם האיכות טווח במערכת האחרונה של המלצות ההגנה מפני קרינה. 

זיהום רדיואקטיבי

 הפקדת חומר רדיואקטיבי בכל מקום שבו הוא לא רוצה. 

סדרה רדיואקטיבית 

רצף של nuclides, שכל אחד מהם הופך ידי התפרקות רדיואקטיבית לתוך אחר nuclide עד תוצאות nuclide יציבים. חבר הראשון נקרא הורה, חברי הביניים נקראים ריקבון (או בת) מוצרים, חברה יציבה הסופי נקרא המוצר הסופי.

רדיואקטיביות

 עוברת תהליך של טרנספורמציה של גרעין לא יציב על ידי פליטה ספונטנית של קרינה, בדרך כלל חלקיקי אלפא או בטא, מלווה לעתים קרובות על ידי קרני גמא, מגרעין של רדיונוקלידים יציב. לעיתים קרובות נעשה שימוש גם כדי להביע את הקצב שבו חומר רדיואקטיבי פולט קרינה.נמדד ביחידות של becquerels במערכת SI היחידות או קירי במערכת המסורתית של יחידות. 

רדיוגרפיה 

עשיית תמונה צל על הסרט מצולם על ידי פעולה של קרינה מייננת. 

Radioisotope

 איזוטופ יציב של יסוד זה או דועך ומתפורר באופן ספונטני, פליטת קרינה. כ -5,000 רדיואיזוטופים טבעיים ומלאכותיים זוהו. 

רדיולוגית סקר

 הערכת הסיכונים הנלווים קרינה, ייצור לשימוש, או קיומם של חומרים רדיואקטיביים תחת סט מסוים של תנאים. הערכה כזו נוהגת כולל סקר פיזי של הנטייה של חומרים, ציוד מדידות או הערכות של רמות קרינה שעשוי להיות מעורב, ולא ידע מספיק של תהליכים המשפיעים על החומרים הללו כדי לחזות סכנות הנובעות משינויים צפויים או אפשרי בחומרים או ציוד . 

רדיולוגיה

 ענף של הרפואה בהתמודדות עם יישומים אבחוניים וטיפוליים של אנרגיית קרינה, כולל צילומי רנטגן רדיואיזוטופים. 

רדיונוקלידים 

radioisotope. 

Radiosensitivity

 הרגישות היחסית של תאים, רקמות, איברים, אורגניזמים, או חומרים אחרים לפעולה פוגענית של קרינה.

 רדיום (ע"ר)

 יסוד מתכתי רדיואקטיבי עם מספר אטומי 88. כפי שניתן למצוא בטבע, האיזוטופ הנפוץ ביותר יש מספר מסה של 226. הוא מופיע בכמויות זעירות הקשורים אורניום רדיום, carnotite, ומינרלים אחרים.

 ראדון (Rn)

 מרכיב רדיואקטיבי הוא אחד הגזים הכבדים ביותר הידועים. המספר האטומי שלה הוא 86. היא בתו של רדיום ו תוריום. 

האיש הפניה 

אדם ההנחה יש מאפיינים אנטומיים ופיזיולוגיים של האדם הממוצע. מאפיינים אלה הניחו משמשים בחישובים הערכת המינון הפנימי (גם יכול להיקרא "אדם רגיל") 

REM (איש רנטגן שווה ערך)

 יחידת במערכת המסורתית של יחידות אשר מודד את ההשפעות של קרינה מייננת על בני אדם. 

סיכונים 

בתחומים בריאותיים רבים, הסיכון משמעו ההסתברות לפגיעה גביית המחלה, או מוות. הסיכון יכול לבוא לידי ביטוי כערך כי נע בין אפס (ללא פציעה או נזק תתרחש) ל 1 (נזק או פציעה בהחלט להתרחש).

 בתמורה חדר

 מונח זה מתייחס במידה של קרינה לידי ביטוי ממשטחים בחדר מגיעה לנקודה של עניין בחדר המכיל את מקור הקרינה, זה בדרך כלל חל על קרינת נויטרונים.


Note: Thanks Google Tool for translating this page. If you need more details clearly, please visit English version Tungsten Alloy.
מדיה מרכז>   [הבנק]  [מילון של טונגסטן]  [מוצרים תמונות "בנק]  [וידאו חי של עיבוד]  [קטעי וידאו של עיבוד שבבי]  [קטלוגים]
צוותי ושלנו>   [מסע אל דונג שאן]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 פסטיבל האביב]  [2007 פסטיבל האביב]  [בחוץ]  [2008 פסטיבל האביב]  [2009 Xmas]
סין טונגסטן הקבוצה>   [סדנה]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [מוליבדן חוט]  [דרט חביות]  [טונגסטן חוט]   [טונגסטן ברים / מטות]   [משקל נייר]
    [סין טונגסטן ]  [טונגסטן קרביד]  [XATCM ]  [Infosys]  [טונגסטן חוט]  [וולפרם דוד]  [אבקת טונגסטן][Xiamen וולפרם]
    [הדוהרים ברים]  [טונגסטן סגסוגת]  [נחושת טונגסטן][חצים סיטוני] [טונגסטן ויקיפדיה]  [קרביד טונגסטן תכשיטים]  [טונגסטן דייג]
    [מתכות מחיר]  [טונגסטן מדריך]
קישורים >   [הכדור שסתומים]

Address: 3F, No.25 WH Rd., the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Copyright©1997 - 2015 ChinaTungsten Online All Rights Reserved